6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem çevre 10 ilde büyük bir yıkımı da beraberinde getirirken binlerce bina yıkılmış ve binlerce kişi enkaz altında kalmıştı. Yetkili ekipler tarafından ilk günden bu yana devam eden enkaz çalışmalarında açıklanan son ölü sayısı 45 binin üzerinde olmuştu. 

11 ilin yakından etkilendiği Kahramanmaraş merkezli depremin meydana gelmesi nedeniyle binlerce vatandaş hayatını kaybederken deprem bölgesinde 3 ay süreyle OHAL ilan edildi. Deprem bölgesine yönelik düzenleme ve tedbirler alınırken aynı zamanda birçok destek duyurusu ve yardım hala bölgeye ulaştırılmaya devam ediyor.

OMUZ OMUZA KAMPANYASINDA KAÇ PARA TOPLANDI?

TFF ve Kulüpler Birliği tarafından depremzede vatandaşlar tarafından düzenlenmiş olan "Omuz Omuza" kampanyasına futbolun önemli isimleri katılım sağlarken geçtiğimiz akşama damga vuran kampanyada ne kadar para toplandığı merak edildi. Deprem  bölgesinde hayatın akışının yeniden sağlanabilmesi ve depremzede vatandaşların yeniden konforlu bir hayata geçebilmesi için yardım kampanyaları düzenlenmeye devam ederken ''Omuz Omuza'' kampanyasından ne kadar toplandığı merak edildi.

Futbolun önemli isimleri kampanyaya katılım sağlarken TFF 80 milyon, F.Bahçe Başkanı Ali Koç kulüp adına 100 milyon, G.Saray Başkanı Dursun Özbek, taraftarın da desteğiyle 500 milyon lira maliyetle 250 konut, Beşiktaş Başkanı Çebi ise depremzede çocuklar için 6 okul sözü vererek kampanyaya katılım sağladı. 

depremzedeler-icin-duzenlenen-omuz-omuza-15668389_1792_m

Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları

''Türkiye Tek Yürek'' kampanyasının ardından bu defa futbol camiası ''Omuz Omuza'' kampanyası ile depremzedeler için yardım toplandı. A Spor, beIN Sports, D Smart Spor, Tivibu Spor, Sports TV, TRT Spor ve TV 8.5 ortak yayını ile bağış toplanırken TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Milletimizin başı sağ olsun. Depremden hemen ilk günü TFF olarak 20 milyon TL bir bağışta bulunduk. Arkasından tüm kulüplerimiz 59 milyon Lira bir bağış yaptılar. Yine 1. Lig kulüplerimiz 5 milyon TL bağış yaptı. TFF'de bunun üzerine 16 milyon ekleyerek 80 milyon TL ile Omuz Omuza Kampanyasını açıyoruz. 100 konteynerin hemen siparişini verdik. 10 gün içerisinde Gaziantep'in İslahiye ilçesinde yapmaya başlayacağız" dedi.