Türk medyasında önemli bir gelişme yaşandı. 30 Kasım'da yayın hayatına başlayan Olay TV dün gece saat 20:00 itibariyle yayın hayatına son verdi. Olay TV'nin kapanmasının ardından herkes bu kapanmanın nedenini merak etmeye başladı. Olay TV'nin ortaklarından olan eski bakanlardan Cavit Çağlar ise bu nedeni açıkladı.

OLAY TV NEDEN KAPANDI?

Olay TV'nin kapanması hakkında konuşan Cavit Çağlar, “Ben yıllarca merkez sağda siyaset yaptım. Bu ülkeye bakan olarak hizmet ettim. Olay TV'nin yayın politikasında HDP'ye yönelik yayınlara ağırlık verilmesinden dolayı rahatsız oldum. Bunu ortaklarıma da aktardım ama bir orta yol bulamadık. Olay TV'nin kapanmasından dolayı bende çok üzgünüm.” dedi.

Kanalın kapanmaması için çok gayret sarfettiğini söyleyen Cavit Çağlar, “Ben bu televizyon kanalını kapatmamak için çok uğraştım. Ortağıma yeni arkadaşları kanala alalım ve HDP merkezli yayınlara bir denge kuralım dedim. Ancak bu teklifim de kabul edilmedi. Bunun üzerine daha fazla devam edemeyeceğimi söylemek zorunda kaldım.” ifadelerini kullandı.

OLAY TV YENİDEN YAYINA BAŞLAYACAK MI?

Medya dünyasına hiç yabancı olmadığını ifade eden Cavit Çağlar, “Ben medya sektöründe yıllarca yer almış bir iş adamıyım. NTV'yi ben kurdum. Bursa'da Olay Gazetesi'ni kurup 35 yıl kesintisiz olarak yayın yapan da benim. Olay TV'nin kapanmasından dolayı üzgünüm ama kanalın lisansı benim elimde ve yeni bir ekiple yeniden yayına başlayabiliriz.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com