Okulların Ne Zaman Açılacağı Sorusuna Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Cevap Verdi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kendisine sorulan okulların ne zaman açılacağına dair soruya şartlı yanıt verdi. Bakan Selçuk, okulların açılması konusunda kendilerinin hazır olduğunu söyleyerek izin verilmesi halinde beklenmeden okulları açabileceklerini belirtti.

GÜNDEM 10.05.2020 - 16:36 10.05.2020 - 16:36

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bakanlık çalışmaları kapsamında video konferans yoluyla velilerle, öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya gelmeye devam ediyor. Bu süreçte etkili iletişim yollarını kullanan sayılı isimlerden olan Bakan Selçuk, kendisine gelen sorulara da içtenlikle cevap vererek önemli açıklamalara imza atıyor.

Telafi eğitimleri hakkında merak edilenleri yanıtlayan Bakan Selçuk, “Öğretmenlerimizin evlerinde çalıştıklarını, velilerle görüştüklerini biliyorum. Okullarımıza döndüğümüzde gerekli öncelikler belirleyerek eksikliklerimizi telafi edeceğiz. Bunu yaparken bir anda telafi diyerek ne öğrencilerimizi boğacağız ne de öğretmenlerimize ağır iş yükü yükleyeceğiz.” dedi.

Okulların açılmasını konusundaki soruya da cevap veren Bakan Ziya Selçuk, “Biz okullarımızı yeniden açıp öğretmenlerimizle öğrencilerimizi bir araya getirmeyi istiyoruz. Okullarımızdaki cıvıl cıvıl çocuk seslerini çok özledik. Türkiye zor bir süreçte iyi sonuçlar alıyor. Eğer uzmanlarımız derlerse ki virüsün bulaşma tehlikesi azaldı biz de okulları açarız.” ifadelerini kullandı.

Şu anda mevcut duruma göre okullar 31 Mayıs'a kadar kapalı olacak. Haziran ayı için bir karar verilmedi. Ancak Haziran ayı için de bir kapalı kalma kararı gelirse okulların açılması Eylül ayına ertelenecek.

isbilgisi.com