Ana Sayfa DÜNYA Okul Saldırısında 8 Kişi Öldü

Okul Saldırısında 8 Kişi Öldü

Brezilya da okula düzenlenen silahlı saldırı da 5 öğrenci hayatını kaybetti.

7
0
Paylaş

Brezilya’da iki saldırgan henüz nedeni belli olmayan bir nedenle okula silahlı baskın düzenledi. Saldırıda en az 5 öğrenci ve 1 görevli hayatını kaybetti. Yerel medya saldırganların silahlı baskından sonra 5 öğrenci ile bir görevliyi öldürdükten sonra okul içerisinde intihar ettiklerini duyurdu silahlı saldırı Brezilya’nın Sao Paulo eyaletinde yapıldı.

Okulda düzenlenen silahlı baskın Brezilya’nın Sao Paulo eyaletinde yer alan Suzano şehrindeki ‘Raul Brasil’ isimli bölgede meydana geldi. Yerel medyada yer alan haberlere göre iki genç bu saldırıyı düzenledi ve yapılan saldırıda en az 5 öğrenci ve büro görevlisi yaşamını yitirdi. Ayrıca saldırganlar öğrencileri ateş açtıktan sonra olay yerinde intihar ederek hayatlarına son verdiler.

Olay yerine gelen kurtarma ekipleri içeride en az 9 yaralının olduğunu tespit ettiği olay yerine 6 Kurtarma Ekibi ve 2 helikopter sevk edildi. Yaralılar arasında çocukların olup olmadığı konusunda ise herhangi bir bilgi verilmedi polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Saldırıyı düzenleyenlerin neden böyle bir şey yaptığı ise bilinmiyor iki saldırgan okuldaki öğrencileri hedef aldığı ve rastgele ortalığa ateş açmaya başlayan 2 kişi 5 öğrencinin hayatını kaybetmesine bir eğitim görevlisinin de hayatını kaybetmesine neden oldu. Tüm bunlardan sonra iki saldırgan olay yerinde intihar etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here