Ana Sayfa GÜNDEM Oktar Cematinin Önde Gelen İsmi Yakalandı

Oktar Cematinin Önde Gelen İsmi Yakalandı

Adnan Oktar cematinden olduğu tespit edilen Altuğ Müştak Berker, yapılan operasyonla yakalandı.

6
0
Paylaş

Polis tarafından Bodrum’da düzenlenmiş olan bir operasyonda Adan Oktar suç örgütünde 3 numaralı adam olarak tanınan ve aranmakta olan Altuğ Müştak Berker yapılan operasyonla göz altına alındı. Altuğ Müştak Berker, merkezde yapılmış olan işlemlerin ardından ise İstanbul’a gönderildi.

Geçtiğimiz akşam Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri tarafından yapılan araştırmalar sonucunda Adnan Oktar’a en yakın isimlerin arasında yer alan Altuğ Müştak Berker’in Bodrum’da bulunduğunu tespit etti. Yapılmış olan takip sonrasında ise kişinin sahre kimlik kullanmakta olduğu ve bir otelde kaldığı belirlendi. Berker’in yakalanmasına yönelik olan bir operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda ise Altuğ Müştak Berker gözaltına alınırken bu evrede otel odasında yapılmış olan aramada çok fazla tablet, cep telefonu, örgüte ait olan doküman ve kitaplarla beraber sahte kimlik ele geçirildi. Grup amirliğinin yapmış olduğu işlemlerin tamamlanmasının ardından ise Altuğ Müştak Berker, soruşturmanın yapılmakta olduğu İstanbul’a gönderildi.

Berker bu noktada tutuklanırken işlemler de devam edecek ve örgütün içerisinde yer alan ve hala kaçmakta olan kişiler aranmaya devam ediyor. Bu kişilerin de ülke sınırları içerisinde kalmakta olduğu düşünülürken bunun yanı sıra sahte kimlikle olma ihtimalleri de bulunmaktadır. Amirlikler detaylı incelemeleri yaparken Berker’in ifadesinde örgüte dair çeşitli bilgileri de öğrenme yoluna gidildiği ve önemli bilgiler alındığı belirtiliyor. İfadelerin tamamen alınmasıyla bilgilendirme yapılmaya devam edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here