Ökkeş Kavak kim, kaç yaşında, hangi partili, neden gözaltına alındı? Bugün gündeme düşen sıcak gelişmelere göre Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak araştırılmaya başlandı. Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası etkilenen Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde görev yapan belediye başkanı Ökkeş Kavak gözaltına alındı.

İslahiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından deprem sonrası ilçede yıkılan yapılarla ilgili yürütülen soruşturma doğrultusunda, Ökkeş Kavak hakkında gözaltı kararı çıktı.

Emniyet birimleri tarafından gözaltına alınan Kavak'ın adliyedeki işlemleri sürüyor.

Aşırı Sıcaklar alarma geçilmesine neden oldu! İSKİ o abonelikleri durdurdu Aşırı Sıcaklar alarma geçilmesine neden oldu! İSKİ o abonelikleri durdurdu

ÖKKEŞ KAVAK KİMDİR?

Ökkeş Kavak, 1964'te Nurdağı'nda doğdu. İlkokulu Nurdağı'nda, orta ve lise öğrenimini Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı.1990'da Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesinden 'Su Ürünleri Mühendisi' olarak mezun oldu. Aynı zamanda Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Ön Lisans Bölümü'nü bitirdi. 2003 yılından bu yana Nurdağı Ziraat Odası Yönetim Kurulu üyeliğini, 2004 yılından bu yana ise 'Nurdağı Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanlığı' görevini yürüttü.

1992-1997 yılları arasında 'Refah Partisi Nurdağı İlçe Başkanlığı', 1998-2000 yılları arasında ise Fazilet Partisi Nurdağı İlçe Başkanlığı yapmıştır. 2004-2009 ve 2014-2019 yıllarında 'AKP Nurdağı Belediye Meclis Üyeliği' yaptı. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçiminde 'Nurdağı Belediye Başkanı' olarak seçildi.