Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından Bursa'nın Gemlik ilçesinde yerli otomobil fabrikasının hazırlıkları büyük bir gayretle devam ediyor. Fabrika ile alakalı olarak yapılan çalışmalarda inşaat aşamasına kadar gelindi. Yerli otomobil fabrikasının inşaatını Yapı merkezi gerçekleştirecek. Yapı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Başar Arıoğlu çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İNŞAATI ZAMANINDA BİTİRİP TESLİM EDECEĞİZ!

Yerli otomobil fabrikasının inşaatını yapacak olmaktan dolayı büyük bir gurur duyduklarını söyleyen Başar Arıoğlu, “Ülkemiz için çok önemli bir vizyon projesinde teknolojik bir binayı yapmak bize nasip oldu. Bu bizim için çok büyük bir itibar anlamına geliyor. Belirli bir proses var ve biz bu prosese uyarak inşaatı zamanında tamamlayıp teslim edeceğiz.” dedi.

5 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK!

Yerli otomobil fabrikasının inşaatının ocak ayında başlayacağını duyuran Başar Arıoğlu, “Biz planlamamızı en ince detaya kadar hazırladık. Hemen çalışmalara başlayacağız ve ilk etapta çalışanların kullanacakları yatakhaneler ve yemekhaneler gibi kısımlar yapılacak. İnşaatın pik döneminde aynı anda 1500 kişi orada çalışacak. Ortalama olarak ise 900 kişi çalışacak. Toplam süreci düşündüğümüzde 5 bin kişiye istihdam sağlanmış olacak.” ifadelerini kullandı.

Oldukça tecrübeli bir firma olduklarını hatırlatan Başar Arıoğlu, “Biz daha önce debüyük inşaatlardan yüzümüzün akıyla çıkmış bir firmayız. 212 ve Marmara Forum gibi alışveriş merkezlerini inşa ettik. Ayrıca Novartis ve Roche için ilaç fabrikaları yaptık. Bunun yanında Four Seasons otelinin inşaatını da biz gerçekleştirdik. 2020 yılının başında BMW'nin Macaristan'da yapacağı otomobil fabrikasının ihale sürecini yakından takip ettik. O proje için yoğun bir çalışma gerçekleştirdik ama pandemi nedeniyle ertelendi. O çalışmalardan edindiğimiz tecrübeleri TOGG fabrikası için kullanacağız.” şeklinde konuştu.

isbilgiis.com