Ana Sayfa EKONOMİ O Marketler Tanzime Tepki Gösterdi

O Marketler Tanzime Tepki Gösterdi

Tanzim satışları kapsamında dahil edilmeyen marketler tepki gösterdi.

5
0
Paylaş

Seçime sayılı günler kala bakanlıktan yeni tanzim hamlesi geldi. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli fiyat artışlarının önüne geçebilmek için tanzim satış noktasının yanı sıra süpermarketlerde de tanzim satışların yapılacağını duyurdu. Migros, Carrefoursa, A101, ŞOK ve BİM gibi ulusal market zincirlilerinin toplamda yaklaşık 16 bin şubede tanzim satışları gerçekleştirilecek.

Tanzim satışlar ve kırmızı etle alakalı Türkiye’ye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek de açıklamalar yaptı. “Anadolu’nun her köşesinde istihdam başta olmak üzere katma değer yaratan yerlere milli sermayeleri destek olduklarını söyleyen Altunbilek 2 yıl önce kırmızı et fiyatlarının düşürülmesi için hayata geçen projenin dışarısında kaldıklarını söyledi. Başkan Altunbilek son 2 yılda yaşanan zor ekonomik koşullara rağmen yatırım yapmaya devam ettiklerini de söyledi.”

Başkan Altunbilek son olarak marketlerin hepsinde aile ekonomisine destek olacak projeler ile çalışmaya hazır olduklarını söyledi. Tanzim satışları süpermarketlerde kısa süre içerisinde başlaması bekleniyor. Ayrıca Türkiye perakendeciler federasyonu Türkiye’nin yaygın şubeleri arasında olan 5 markete tanzim satışların verilmemesine de tepki gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here