Normalleşme Süreci Bayram Sonrası Turizm Sektörüyle Başlayacak! Bayram Sonrasında Oteller Açık Olacak Mı? Tatil Fiyatlarında İndirim ve Kampanyalar Yolda!

Koronavirüs salgınından en fazla etkilenen sektörlerden biri olan turizm sektörü için çalışmalar başladı. Normalleşme adımları atılırken bu süreç içerisinde turizm sektörüne öncülük verildi. Bayram sonrasında sektörde yeni kampanyalarla birlikte gerekli adımların atılması planlanıyor.

GÜNDEM 22.04.2020 - 09:55 22.04.2020 - 09:55

Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması için yapılan çalışmalarda ve tedbir sürecinde umut vaat eden sonuçlar alınmaya başladı. Bir ay daha tedbirlerin sıkılaştırılması ve ardından gelen sonuçlar dahilinde  hayatın normale dönmesi için ilk adımların atılması planlanıyor. Hükümetin normalleşme çalışmalarında ilk öneriler gelmeye başladı.

Salgın sonrasında zarar gören pek çok sektörün toparlanması için çeşitli adımların atılması için çalışmalar başladı. En fazla zarar gören sektörlerinde desteklenerek süreci en az hasarla atlatmaları için birtakım düzenlemeler yapılıyor. Bu süreçte en çok turizm sektörü kayı verdi. Yurt dışı uçuşlarının yasaklanması, şehirlerarası seyahat yasakları ve virüs korkusu yapılan rezervasyonların da iptal edilmesine neden oldu. Sektör bu yıl rekor kırmayı beklerken büyük bir çöküş yakaladı.

Bayram Sonrasında Turizm Sektörü İlk Adımı Atacak

Salgın kaynaklı olarak ortaya çıkan kayıpların azaltılması için turizm sektörüyle işe başlanacak. Hızlı bir toparlanma için bayram sonrasında gerekli adımlar atılacak. Vatandaşın üzerinden virüs korkusunu birden atmasını mümkün olmadığının altı çizilirken ilgi çekici yeni konseptlerin belirlenmesi amaçlanıyor.

Diğer ülkelerin yaşadığı büyük kayıpları vermeyen Türkiye’nin sektörde toparlanması için daha şanslı olduğu biliniyor. Yapılacak yeni kampanyalarla birlikte vatandaşın ilgisini çekmek için çalışmalar başlayacak. Bu süreçte tedbirler sadece gevşetileceği için yıl sonuna kadar gerekli önlemlerin alınarak sektörün çalışmalara başlaması bekleniyor. Yabancı turistten ümidi kesen turizmciler gözlerini yerli turiste çevirdiler. Her bütçeye uygun fiyatlarla kişileri çekmeyi beklerken, fiyatların geçen yıla göre yüzde 50 oranında düşük seyredeceğini dile getirdiler.  

isbilgisi.com