Ana Sayfa TEKNOLOJİ Nokia 9 PureView Tanıtıldı

Nokia 9 PureView Tanıtıldı

İlk 5 kameralı cep telefonu olan Nokia 9 PureView Tanıtıldı.

9
0
Paylaş

Dünya genelinde ilk beş kameralı telefon olan Nokia 9 PureView tanıtıldı. Nokia’nın sahibi olan HMD Global’den, MWC 2019’da Nokia 9 PureView’in yanı sıra Google Asistant’a özel bir düğmesi bulunan 4 tane yeni modelinin de tanıtımını gerçekleştirdi.

Finlandiya merkezli şirket olan HMD Global, dünya genelinde beşli kamera özelliğine sahip olan ilk akıllı telefonu Nokia 9 PureView’in ve dört tane telefon modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Nokia 9 PureView üretildiği sırada Zeiss optik teknolojisine sahip olarak üretildi. Telefonda yer alan beş kamera ise fotoğrafların eş zamanlı şekilde yakalanmasını sağlıyor.

Nokia 9 PureView, 5.99 inç boyuta sahiptir. Ekranı ise QHD + POLED ekran olarak üretilmiştir. Beşli kamera sisteminde ise iki renkli sensörle beraber üç tane tek renk sensör bulunuyor. Bu sensörler beraber çalıştığı zaman ise bir akıllı telefonda yer alan tek bir sensörün ışığının 10 katı kadar ışık toplayabilmektedir. Nokia 9 PureView, özellikle tasarlanmış olan bir yonga setiyle desteklenmiştir. Telefonda birbirinden farklı çekim modları da bulunmaktadır.

Şirketin telefon portföyüne yeni katılmış olan bu telefonların ise Nisan ve Mayıs ayında satışa sunulması beklenmektedir. Telefonların satış fiyatlarının ne olacağı da bilinmiyor. Ülkemizdeki satış fiyatı hakkında herhangi bir açıklama yapılamamıştır. Nokia, çıkaracağı diğer dört telefonunun da satışına Nisan veya Mayıs ayında başlayacak. Telefonların bu süreçte ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here