Ana Sayfa EKONOMİ Nöbetçi Noterlere İlgi Giderek Artıyor

Nöbetçi Noterlere İlgi Giderek Artıyor

Nöbetçi noter uygulaması 2. haftada devam etti.

11
0
Paylaş

Nöbetçi noter uygulaması kısa süre önce devreye girmişti. hafta sonu hizmet veren nöbetçi noterlerde toplam 15 binden fazla insan işlemlerini gerçekleştirdi.

Adalet Bakanlığı Türkiye Noterler Birliği ile birlikte bir çalışma gerçekleştirerek Cumartesi ve Pazar günleri nöbetçi noter uygulamasını devreye soktu. hafta ortasında iş temposundan dolayı noterdeki işlerini yapamayan kişiler için nöbetçi noter uygulaması devreye sokulmuştu. ilk olarak 6 Nisan Cumartesi ve 7 Nisan pazar günlerinde saat 09 ile 17 sularında her ilde nöbetçi noterler devreye girmişti. nöbetçi Noterler ilk haftasında toplamda 6500 işlem yapıldı.

Noterler nöbetin 2. haftasında mesaiye devam etti. 2. haftada işlem yapıldı ve %50 oranında bir artış gözlendi. 13 Nisan Cumartesi ve 14 Nisan pazar günleri nöbet tutan noterlerde toplam 9418 işlem gerçekleştirildi. böylelikle sadece 2 haftalık nöbetçi noter uygulamasında 16 bine yakın gerçekleştirilmiş oldu. nöbetçi noter uygulamasında İstanbul’da 4 İstanbul’da Ankara’da ikişer nöbetçi bulunuyor diğer şehirlerimizde de birer nöbetçi noter uygulaması devrede.

Vatandaşlar Cumartesi ve Pazar günleri nöbetçi noterlerin nerelerde olduğunu öğrenebilmek için Türkiye Noterler Birliği’nin internet sitesine girerek burada Cumartesi ve Pazar günleri hangi noterlerin nöbetçi olduğunu öğrenebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here