Ana Sayfa EKONOMİ Nöbetçi Noterler Hizmet Vermeye Başlayacak

Nöbetçi Noterler Hizmet Vermeye Başlayacak

Nöbetçi noter uygulaması 6 Nisan da hizmete girecek.

8
0
Paylaş

Adalet bakanı Abdülhamit Gül bakanlık yetkililerinin üzerinde çalışmış olduğu nöbetçi noter uygulamasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Nöbetçi noter konusunda görüşmelerin devam ettiğini söyleyen adalet bakanı kamuoyundan da destek aldıklarını söyledi.

Bu uygulama ile birlikte hafta içi çalışan mesai yapanların işlemlerini hafta sonu yapmalarına olanak sağlanacak. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül bu konuda olumlu dönüşlerin olduğunu görmek bizleri mutlu etti nöbetçi noter uygulaması çalışmalarımız devam ediyor. Nöbetçi noterlik uygulaması 6 Nisan itibarıyla başlayacak açıklamalarında bulundu.

Nöbetçi noter uygulamasına ilişkin detaylar da önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül bakanlık yetkililerinin üzerinde çalıştığını ve kısa süre içerisinde kamuoyuna nöbetçi noter uygulamasına ilişkin bilgilerin aktarılacağını söyledi. Nöbetçi noter uygulamasından önce kamuoyunu araştırma yaptıklarını söyleyen Bakan Gül bu konuda çok sayıda insanın desteğini aldık ve çalışmalarımıza hız verdik olumlu geri dönüşlerin olması kesinlikle bizi mutlu ediyor nöbetçi noter uygulamasını 6 Nisan itibarıyla hayata geçiriyoruz.

Nöbetçi noter uygulaması ilk etapta hangi şehirlerde ve hangi alanlarda olacak bilinmiyor. 6 Nisandan itibaren devreye girecek olan nöbetçi noter uygulaması sayesinde vatandaşlar mesai saatleri dışında da yaptırmak istedikleri işlemleri nöbetçi notere giderek yaptırabilecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here