Ana Sayfa EKONOMİ Netflix Zam Haberleri Sonrası Açıklama Yaptı

Netflix Zam Haberleri Sonrası Açıklama Yaptı

Netflix zam haberleri sonrasında bir açıklama yaparak bilgi verdi.

7
0
Paylaş

Online dizi Platformu Netflix Türkiye fiyatlarına zam yaptı. Bu zammın ardından sosyal medyada en çok konuşulan gündem olan Netflix zamları sonrası şirket bir açıklama yayınladı.

Netflix yapmış olduğu resmi açıklamada “üyelerimizin netflix’e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönemde net fiyat politikasına değişiklikler yapıyoruz.” şeklinde bir açıklama yayınladı. netflix Türkiye’de 3 tane kategori üzerinden satılıyor temel kategori standart kategori ve 4 kişilik özel paket ile satışa sunuluyor. Temel kategorisi 15,99 TL, iki kişilik Standart kategorisi 27,99 TL, dört kişilik Özel paketi ise 39,99 TL ücret ile satılıyor.

Bugün platforma giren ve üyelik satın almak isteyen bazı kullanıcılar fiyatlarında artış olduğunu fark etti. Tek kullanıcılı abonelik 19.99 TL 2 kullanıcılı abonelik 33.90 aynı anda 4 kullanıcı tarafından kullanılabilen abonelik ise 49.90 olarak satılıyor. Ancak benzer şekilde Temel kategorisinin 17,99 TL, Standart’ın 32,99 TL, Özel kategorisinin ise 47,99 TL‘lik versiyonları da vardı.

Netflix yapmış olduğu açıklamada fiyat politikasını test ettiklerine ve bu testlerin herkese açık olmadığını açıkladı. Testlerde görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamaya koymayacaklarını söyleyen şirket yetkilileri amacımız netflix üyelik ücreti politikasının doğruluğundan tamamen emin olmak şeklinde bir açıklama yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here