Ana Sayfa TEKNOLOJİ Netflix Bu Defa Kötü Haber Verdi

Netflix Bu Defa Kötü Haber Verdi

Netfix İphone kullanıcılarını üzecek açıklamayı yaptı.

11
0
Paylaş

Netflix tüm dünyada ve özellikle ülkemizde çok fazla insan tarafından seviliyor. Bu kez Netflix abonelerini üzen bir karar aldı. Şirket yazılı olarak yaptığı açıklamada iPhone üzerinden AirPlay ile özelliğini kullanan kullanıcılarına kötü bir haber verdi.

AirPlay desteği sağlanan Netflix birçok iPhone model telefon kullanan kişiyi de üzmüş oldu. netflix’in yapmış olduğu son açıklama iPhone kullanan kişileri yakından ilgilendiriyor. AirPlay özelliğini kullanarak telefonundan Netflix yapımın doğrudan Apple TV aracılığıyla televizyona yansıtma özelliği taşıyan air play artık desteklemeyecek.

Netflix konuyla alakalı yaptığı açıklamada üyelerimizin kullandıkları cihazlarda harika bir Netflix deneyimi yaşamaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve bu konuda emin olmak istiyoruz. AirPlay üçüncü parti cihazlara açılması ile birlikte cihazlar arasındaki ayrım yapmamızın herhangi bir amacı kalmamıştır. Bu sebeple netflix’in ayırıp hediyesini devam ettirme kararı aldık. Üyeler Apple TV ler veya da diğer cihazlarda uygulamalara erişim sağlayabilecekler.

Netflix’in AirPlay desteğini çekmesinin arkasındaki nedenlerin başında mobil abonelik sistemi geliyor olabilir. Bu sistem sayesinde kullanıcıların sadece telefonları Netflix kullanabilmesi amaçlanıyor. Standart tarifeye göre çok daha uygun fiyatlarla satılan mobil abonelik sistemi hayata geçmeyeceği için şu anda biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here