Ana Sayfa TEKNOLOJİ NASA Yatması İçin 100 Bin TL Verecek

NASA Yatması İçin 100 Bin TL Verecek

NASA 2 ay boyunca yapacağı deney için yatarak çalışacak 24 kişi arıyor.

4
0
Paylaş

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi yapılacak bir araştırma için 18.500 dolar yaklaşık olarak 100.000 TL ücretle 2 ay boyunca bir odada yatmak için 24 gönüllü aradığını duyurdu.

Gönüllüler yapacağı her şeyi yatarak gerçekleştirecek. NASA yapay Yerçekimi sağlığa etkisi üzerinde bir araştırma gerçekleştiriyor. NASA bu çalışma kapsamında 2 ay yatacak kişilere 100.000 TL veriyor. Araştırma için yaşları 24 ile 55 arasında olan 12 kadın ve erkek görev yapacak. NASA’nın Avrupa Uzay Ajansı ile birlikte gerçekleştireceği bu araştırma Almanya’nın Köln kentinde yapılacak.

BBC Türkçede yer alan bir habere göre Eylül ayında başlayacak olan deney için 24 Mayıs’a kadar başvuru yapılabilecek. Başvuru yapacak kişiler Almanca bilmek zorunda seçilecek 24 kişi yemek yeme dahil her şeyi yatarak gerçekleştirecek. Nasa Uzmanlar odada Televizyon izleyebilecek ve kitap okuyabilecek kişilerin sıkılma onlar için de bir hobi odası ayarlıyorlar.

Araştırma için seçilecek olan kişiler toplamda 89 gün geçirecek alışma ve rehabilitasyon devreleri için de 1 aylık süre uygulanacak. Gönüllüler uzay mekiği yanındaki Astronotlar gibi aşağı doğru 6 derece eğimli olan yataklarda yatacaklar. Gönüller iki gruba ayrılarak bazı testlerden geçirilecek yapılacak testler sonucunda kas güçleri denge kalp ve damar fonksiyonları kontrol edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here