Nakit Tercihi Altın Fiyatlarındaki Yükselişi Durdurdu! Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Yatırımcıların hareketli olan piyasalarda tercihleri değişirken, ellerinde nakit tutma ihtiyaçları yükselen altın fiyatlarında yükselişin yavaşlamasına neden oldu. Gram altın ne kadar oldu?

EKONOMİ 25.06.2020 - 10:57 25.06.2020 - 10:57

Altın fiyatlarında son dönemlerde meydana gelen yükseliş piyasalarda büyük bir heyecanla takip edilmişti. Yaşanan artışın sebebi olarak ise salgında ikinci dalga endişelerinin gündeme gelmesi ve likidite artışının yaşanması olarak açıklandı. Yaşanan endişeler güvenli liman olarak görülen altın fiyatlarını da  yakından etkiledi.

Altının ons fiyatı dün 1.775 dolar seviyelerine kadar çıktı. Bugün ise düne göre altının ons fiyatında ciddi bir düşüşün yaşandığı ortaya çıktı. Altının ons fiyatı bugün güne 1.765 dolar seviyelerinden başladı. Yaşanan gerilemenin nedeni ise merak konusu oldu.

Elde Tutulmak İstenen Nakit Altın Fiyatlarını Yavaşlattı

Yaşanmış olan gerileme durumunun yatırımcıların tercihleri ile alakalı olduğu belirlendi. Piyasalarda meydana gelen gerilimler yatırımcıları nakit parayı ellerinde tutmaya itti. Yatırımcılar paralarını altın almak için değerlendirmedikleri zaman ise altın fiyatlarında yaşanan  yükselişin bir nebze olsun durduğu belirlendi.

Altın Fiyatları Düşmeye Başladı

Dün gram altın yeni bir rekora doğru koşarken 392 lira seviyesinin üzerine çıkmıştı. Bunun ardından akşam saatlerinde bir düşüş sergileyerek piyasayı 389 lira seviyelerinden kapatmıştı. Bugün ise gram altın 389 liradan işlem görüyor.

Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında  altın fiyatlarının, nakit tercihlerinin gündeme gelmesi üzerine bir geri çekilme trendi içerisine girdiği ifade edildi. Altın piyasasında yaşanan dalgalanma hala piyasaları derinden etkilemeye devam ediyor.

isbilgisi.com