Ekonomi piyasalarında ve diğer tedarik alanlarında yaşanan olumsuz gelişmeler sebebi ile günden güne pahalılaşan gündelik hayat şartları, sabit maaşlı vatandaşların nakit ihtiyaçlarının artmasına sebep oldu. Geçtiğimiz senenin sonundan şimdiye kadar devam eden bu zorlu sürecin altından en uygun şekilde kalkabilmek amacı ile destek noktalarını araştıran vatandaşlar, sıklık ile bankaların kredi kampanyalarını araştırsalar da artan faiz oranları burada da büyük bir engel olarak tüketicilerin karşılarına çıktı. 

Artan banka faizleri sebebi ile nakit ihtiyaçlarını karşılamak konusunda daha da sıkıntıya düşen tüketicilerin daha fazla borç batağına sürüklenmelerini istemeyen kamu bankası Halkbank, ekim ayına girilmesi ile birlikte yeni bir kredi kampanyası geliştirdiğini duyurdu. Kamu bankası, ilgili kredi kampanyasına ilişkin ayrıntıları tüketiciler ile paylaştı. 

Memurların beklediği haber geldi! İşte detaylar Memurların beklediği haber geldi! İşte detaylar

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI EKİM 2022

nakit-ihtiyaci-olanlar-icin-halkbankta-sabit-faizli-ihtiyac-kredisi-donemi-basladi (2)

Kamu bankalarından olan ve bu niteliğini kullanarak da birçok avantajlı kampanyaya imza atan Halkbank, artan nakit ihtiyaçları karşısında yeni bir kampanya daha geliştirdiğini açıkladı. Yeni ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında faiz oranını sabitlediğini ifade eden Halkbank, ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. 

Halkbank’ın resmi internet sitesi üzerinden paylaşılmış olan yeni ihtiyaç kredisi kampanyasının azami vade sayısı 36 ay, sabit faiz oranı ise yüzde 1,94 olarak belirlendi. Banka, ihtiyaç kredisi kampanyasının üst limitini, başvuru sahibinin ödeme performansına göre belirleneceğini ifade etti. 

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI ÖRNEK HESAPLAMA TABLOLARI

Halkbank tarafından geliştirilmiş olan yeni ihtiyaç kredisi kampanyasının örnek hesaplama tabloları yayınladı. 

Birinci hesaplama tablosu:

  • Kredi tutarı: 50 bin TL
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Faiz oranı: Yüzde 1,94
  • Aylık taksit tutarı: 2.098,01 TL

İkinci hesaplama tablosu:

  • Kredi tutarı: 100 bin TL
  • Vade sayısı: 24 ay
  • Faiz oranı: Yüzde 1,94
  • Aylık taksit tutarı: 5.545,06 TL