Aralık ayının ortasında tarihi seviyelere ulaşan döviz kurları ile altın fiyatları, ekonomi piyasalarının bir anda tepetaklak olmasına sebep oldu. Bu durum gündelik hayat şartlarının giderek ağırlaşmasına yol açarken sabit maaşlı vatandaşların büyük bir geçim derdi içerisine düşmesine neden oldu. Hükümet yetkilileri tarafından açıklanan yeni ekonomik model kapsamında tek gecede gerileyen döviz kurları ile altın fiyatları karşısında umutlanan ve yeni yıl itibari ile indirim haberlerinin geleceğini düşünen vatandaşlar, 2022 yılının ilk anları itibari ile büyük bir hayal kırıklığı yaşadılar. 

Bizim Toptan'dan kaçırılmayacak kampanya! Ayçiçek yağı o fiyattan satışa çıktı Bizim Toptan'dan kaçırılmayacak kampanya! Ayçiçek yağı o fiyattan satışa çıktı

Ocak ayına girilmesi ile birlikte yukarı yönlü hareketlerine geri dönen ve ilerleyen aylarda açıklanan FED faiz artırımı kararları, şubat ayının sonunda başlayan Rusya- Ukrayna savaşı ile birlikte rekor tazeleyen ekonomi piyasaları, mevcut zamlara yenilerinin eklenmesine sebep oldu. Bu durum, tek maaşlı emeklilerin alım güçlerinin iyiden iyiye düşmesine sebep oldu.

Sene başında ve temmuz ayında yapılan tüm maaş iyileştirmelerine rağmen yükselmeye devam eden enflasyon karşısında geçim dertleri devam eden emekliler, bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarını araştırmaya başladılar. Bu noktada devreye giren Halkbank, iki farklı başlık altında duyurmuş olduğu emekli kredisi kampanyalarının ayrıntılarını paylaştı.

HALKBANK EMEKLİ MİNİ KREDİ KAMPANYASI EKİM 2022

nakde-sikisan-emeklilere-halkbanktan-can-suyu-gunde-65-tlye-5-bin-tllik-destek-saglanacak (2)

Dara düşen emekli vatandaşlar için hızla erişim sağlayabilecekleri yeni bir ihtiyaç kredisi kampanyası geliştirmiş olduğunu duyuran Halkbank, söz konusu kampanya kapsamında destek alınabilecek olan azami tutarın 5 bin TL olduğunu ifade etti. Faiz oranının yüzde 1,58 olduğunu belirten kamu bankası, azami vade sayısının 36 ay olduğunu açıkladı.

HALKBANK MUTLU EMEKLİ KREDİ KAMPANYASI EKİM 2022

Daha yüksek tutarlarda nakit desteğine ihtiyacı olan emekli vatandaşlar için Mutlu Emekli Kredisi başlığı altında bir ihtiyaç kredisi kampanyası daha geliştirdiğini duyuran Halkbank, bu kampanya kapsamında destek alınabilecek olan azami tutarın 100 bin TL olduğunu belirtti. Kampanyanın başlangıç faizi yüzde 1,55, azami vade sayısı ise 36 ay olarak açıklandı.