Müşteri Şikayetlerini İnceleyen BDDK 18 Bankaya Para Cezası Verdi!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), müşterilerin yaptıkları şikayetler ile alakalı olarak harekete geçerek 18 banka hakkında yapılan inceleme neticesinde para cezasına hükmetti. BDDK resmi internet sitesi üzerinden yapılan bilgilendirmeye göre şikayet edilen bankalara toplamda 102,1 milyon TL idari para cezası uygulandı.

BANKACILIK 29.05.2020 - 19:02 29.05.2020 - 19:02

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), müşteriler tarafından şikayet edilen18 banka hakkında işlem yaığını açıkladı. Haksız uygulamalara maruz kaldıklarını belirterek bankaları BDDK'ya şikayet eden müşterilerin bu talepleri inceleme alındı.

BDDK ŞİKAYETLERİ İNCELEDİ

BDDK vatandaşlar gelen şikayetleri değerlendirerek kurum bünyesinde belirlediği denetim elemanlarını görevlendirdi. Denetim elemanları bankalar ile alakalı olarak araştırma yaptılar ve müşterilerin şikayetlerine konu olan işlemler hakkında raporlarını BDDK'ya sundular.

18 BANKA HAKKINDA İŞLEM YAPILDI

BDDK'ya sunulan raporlara göre bankalar şikayette bulunan müşteriler hakkında talimatlara aykırı olarak işlem gerçekleştirdiler. Şikayetleri haklı bulan BDDK, 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 148. maddesinin 8B) bendi uyarınca 18 banka hakkında cezai işlem yapılmasına karar verdi. Buna göre 18 bankaya toplamda 102,1 milyon TL idarei para cezası uygulandı.

BANKALARIN İSİMLERİ AÇIKLANMADI!

Konu hakkında kamuoyunu bilgilendiren BDDK tarafından hangi bankalara ne kadar ceza verildiği açıklanmazken vatandaşların uğradıkları mağduriyetler konusunda incelemelerin devam edeceği belirtildi.

isbilgisi.com