Memleket Hareketi'ni başlatan Muharrem İnce yarın İstanbul'da düzenlenecek olan organizasyon ile ekibini tüm Türkiye'ye tanıtacak. Bu büyük organizasyon öncesinde öenmli açıklamalarda bulunan Muharrem İnce başlattıkları Memleket Hareketi ile alakalı bilgiler de verdi. Muharrem İnce yapmış olduğu açıklamada, “Ekibimizi yarın tüm Türkiye tanıyacak. Arkadaşlarımızın büyük bir bölümünü göreceksiniz ama 3 arkadaşımızın ailesinde koronavirüs görüldüğü için onlar aramızda olmayacaklar. Herkes kendisini tanıtacak.” dedi.

HER GÜN CHP'DEN BİR SKANDAL HABERİ DUYUYORUZ

Muharrem İnce CHP'ye de yüklenerek, “Türkiye'de kararsızların oy oranı yüzde 36'ya çıkmış durumda. Bu Türkiye'nin bir rekorudur ve muhalefet için de acınacak bir durumdur. İnsanlar sizi iktidar alternatifi olarak görmüyorlar. Demek bu insanlara ulaşamıyorsunuz, bir yerlerde hatalar yapıyorsunuz. CHP'nin şu anda oyunun yüzde 60'larda olması lazımdı. Ama olduğu yerde sayıyor. Her gün CHP'den bir skandal haberi duyuyoruz. Kimisi Azerbaycan'a tam destek olamıyor kimisi ise Atatürk bile diyemiyor. Türkiye'nin yönetilmediği gibi CHP de yönetilmiyor. Biz Türkiye'ye yeni bir yol sunacağız.” ifadelerini kullandı.

MUHALEFET TÜRKİYE'YE UMUT OLAMIYOR

Türkiye'de muhalefetin de başarısız olduğunu söyleyen Muharrem İnce, “Türkiye derin bir yoksulluğun içerisine düşmüş, ekonomik kriz insanların canına tak etmiş. Böyle bir ortamda muhalefet Türkiye'ye umut veremiyorsa önce kendisini sorgulamalı. Şu ortamda muhalefet yüzde 70 oy oranına ulaşmalıydı. Anketlerde kimin ne kadar oy oranının olduğunu görüyoruz.” şeklinde konuştu.

İTTİFAKLARA SIĞINANLARA MİLLET NİYE GÜVENSİN!

Millet İttifakı ile alakalı olarak da konuşan Muharrem İnce, “Biz Millet İttifakı'nın doğal olarak zaten içindeyiz. Ancak farklı bir bakış açımız var. Bir siyasi parti ittifak içerisinde dahi olsa yola çıkarken iddialı olmalı ve yüzde 50+1 oy alacağım demeli. İddiası olmayanın siyasette işi yok. Kendine güvenmeyene millet neden güvensin. Sen çık iddianı göster bu millete, ben bu ülkeyi yönetirim de, Türkiye'nin sorunlarını benim partimin kadroları çözer de bakalım milletin cevabı ne oluyor. Ama daha seçim bile belli değilken ittifaklara sığınırsan millet de seni öyle değerlendirir.” dedi.

isbilgisi.com