Ana Sayfa GÜNDEM Muharrem İnce İş Bankası Tartışması Hakkında Açıklama Yaptı

Muharrem İnce İş Bankası Tartışması Hakkında Açıklama Yaptı

Muharrem ince hazineye devri gündemde olan İş Bankası hakkında açıklama yaptı. İnce’nin hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı.

8
0
Paylaş

Son dönemde İş Bankası hisselerinin hazineye devredilmesi konusunda yapılan tartışmalara Muharrem İnce’ de katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk’ün İş Bankası hisselerini CHP’ye bırakılmasıyla ilgili yaptığı açıklamalar yanıt veren İnce,”Atatürk’ün kurduğu şirketleri ve fabrikaları sattılar yetmedi. Şimdi de kendi kişisel mirasını Türk Dil Kurumu’na banka nezdinde temsil ve denetim görevini CHP bıraktığı için İş Bankası hisselerine göz diktiler.”

Twitter Üzerinden Açıklama Yaptı

Muharrem İnce Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda “Atatürk’ün kurduğu şirketler ve fabrikaları sattılar. Şimdi de kişisel mirasına göz diktiler. Atatürk İş Bankası’nı CHP bıraktı ancak bu hisselere de göz diktiler. Buradan anlamamız gereken nokta şu Atatürk’ün hisselerinden daha ziyade İş Bankası’nın kurumsal yapısına yönelik operasyonlar hedefleniyor. Böyle bir operasyona Atatürk’ün kişisel mirası gerekçe gösterilerek farklı bir algı yaratılmaya çalışılıyor.”

“Koşar adım çöküşe giden Türkiye ekonomisinde böyle bir girişime hiç gerek yok. Bankacılık sektörünü krize sokmak 2001 krizinden çok daha kötü hale gelmek anlamını taşıyacaktır. Böyle bir operasyon gerçekleşirse Türkiye’de hiçbir hukuk kuralının yerine getirilmediği bir kez daha kanıtlanmış olacaktır. Tek adam rejimine keyfi ve zorbalığın hakim olduğu düzene yenilerini katmak için İş Bankası’nı kullanarak böyle girişimler yapıyorlar.”

Erdoğan “parlamento da umuyorum ki İş Bankası hazineye devir olacaktır. Ben inanıyorum ki bu tarihi kararı da burada alacağız.” Açıklamalarını yapmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here