Uzun yıllar CHP'de siyaset yapan ve son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak boy gösteren Muharrem İnce ile CHP yönetimi arasına kara kedi girdi. Yaşanan gelişmeler üzerine Muharrem İnce bir süre önce CHP'den bağımsız olarak Memleket Hareketi'ni başlatmış ardından da yeni bir parti kuracaklarını açıklamıştı.

MUHARREM İNCE'DEN YENİ PARTİ AÇIKLAMASI!

Muharrem İnce bugün basın mensuplarının sorularına cevap vererek önemli açıklamalarda bulundu. Yeni kurulacak parti için tüzük çalışması yapmaya devam ettiklerini söyleyen Muharrem İnce, “Bugün Memleket Hareketi'nin kurucular kurulu içerisinde bulunan arkadaşlarımızla açık havada ve sosyal mesafeye uyarak bir toplantı yaptık. Yaşanan güncel gelişmeleri değerlendirdik. Tüzük çalışmamıza devam ettik.” dedi.

CHP'DEN NE ZAMAN İSTİFA EDECEK?

CHP'den istifa etmesine dair de konuşan Muharrem İnce, “CHP'den istifa etmem için henüz daha erken diye düşünüyorum. Toplantılar yapıyoruz, tüzük hazırlıyoruz, parti programları tartışıyoruz. Biz yeni siyasi partimizi kurduğumuz zaman CHP'den de istifa ederiz. Bunun için biraz beklememiz gerekecek. Öyle sıradan bir parti kurmuyoruz. Kuracağımız parti Türk siyasi tarihine damga vuracak, iz bırakacak.” ifadelerini kullandı.

Yeni parti kurulumu ile alakalı sürekli açıklamalar yapan Muharrem İnce, kuruluş süreci ve CHP ile olan ilişkileriyle gündemde kalmaya devam ediyor. Parti kurulunca yeni partiye CHP'den önemli sayıda geçişlerin olacağını Muharrem İnce daha önce açıklamıştı. Bunun üzerine istifa söylentileri çıkmıştı. Ancak istifanın şu anda gündem olmadığı İnce'nin açıklamalarıyla kesinleşmiş oldu.

isbilgisi.com