Ana Sayfa SPOR Mourinho 25 Milyon Euro Tazminat Alacak

Mourinho 25 Milyon Euro Tazminat Alacak

Portekizli teknik direktör Jose Mourinho kırmızı şeytanlardan 25 milyon euro tazminat alacak.

4
0
Paylaş

İngiliz devi Manchester United Portekizli teknik direktör Jose Mourinho’nun görevine son verdi. Manchester United görevine son vermiş olduğu direktör Jose Mourinho’ya 25 milyon Euro tazminat ödeyecek. 2018 yılının Aralık ayında görevine son verilen teknik direktör ne kadar tazminat ödeneceği belli oldu.

İngiliz ekibi maliye raporunu açıklarken Mourinho’nun tazminatını 25 milyon Euro olduğu açıklandı. Portekizli teknik adam Liverpool’a 3-1 kaybedilen maçın ardından görevden alınmıştı. Portekizli teknik direktörün yerine eski Manchester United oyuncularından Ole Gunnar Solskjaer getirilmişti.

Portekizli teknik direktörü yardımcılarına da bir miktar tazminat ödemesi yapılacak. Jose Mourinho’nun 4 yardımcısına toplam 10 milyon Euro’luk tazminat ödenmesine karar verildi.

Jose Mourinho bir süre teknik direktörlüğü ara verecek. Manchester United’dan ayrıldıktan sonra herhangi bir takım çalıştırmayan Jose Mourinho teknik direktörlük için biraz bekleme kararı aldı. Bu süreç hem dinlenme hem de farklı iş olanaklarını değerlendirme olarak bakan Jose Mourinho Rusya’da bir televizyon kanalında haftada bir gün Şampiyonlar Ligi maçlarını yorumlayacak.

Sezona istediği gibi start veremeyen Manchester United birçok oyuncusuyla sorun yaşayan Jose Mourinho’nun görevine son vermişti. Başta Pogba olmak üzere birçok oyuncu ile sorun yaşayan Mourinho yönetim tarafından görevden alınmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here