Birkaç gündür akaryakıt fiyatlarında yaşanan hareketlilik nedeni ile pek çok kişi trafından güncel motorin ve benzin fiyatları merak edilmeye başlandı. Konu hakkında merak edilenlerin artması ile birlikte her gün vatandaşlar değişen fiyatları takip etmek için araştırma yapmaya başladı. 

PETROL FİYATLARINDA DÜŞÜŞ YAŞANDI! 

Gelen son bilgilere göre brent petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar kısa vadede benzin ve petrol fiyatlarına da yansımaya başladı. Yurt dışı fiyatlarında yaşanmaya başlanan bu gerilemenin ardından ise mevcut durumda benzin ve motorin fiyatlarında herhangi bir şekilde gerileme yaşanıp yaşanmayacağı merak edildi. 

Petrol fiyatlarında yaşanan yüzde 3 kaybın hemen ardından güncel durum daha da fazla meraklandırmaya başladı. 

Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları

Konu hakkında yapılan açıklamalara göre ilk olarak benzinde 48 kuruşluk bir gerileme yaşanmıştı. Bu gerilemenin hemen ardından ise yapılan açıklamalara göre mazota da 24 Şubat tarihinde gece yarısından itibaren indirim geldiği görüldü. Pompaya yansıyan bu değişimin ardından sık sık güncellenen fiyatlar nedeni ile pek çok kişi tarafından da güncel akaryakıt fiyatları merak edilmeye başlandı. 

26 ŞUBAT AKARYAKIT FİYATLARI 

Yapılan açıklamalara göre 23 Şubat tarihinde benzine gelen 48 kuruşluk indirimin ardından 24 Şubat tarihinde de gece yarısından itibaren 63 kuruşluk indirimin yaşandığı ifade edildi. 25 Şubat tarihinde ise herhangi bir zammın uygulanmayacağı ifade edilmişti. 26 Şubat güncel akaryakıt fiyatları ise şu şekilde verildi; 

İstanbul

  • Anadolu Yakası benzin fiyatı: 20,39 TL
  • Anadolu Yakası motorin fiyatı: 20,59 TL
  • Avrupa Yakası benzin fiyatı: 20,45 TL
  • Avrupa Yakası motorin fiyatı: 20,66 TL 

Ankara

  • Benzin fiyatı: 20,76 TL
  • Motorin fiyatı: 21,00 TL

İzmir

  • Benzin fiyatı: 20,69 TL
  • Motorin fiyatı: 21,05 TL

Son yapılan açıklamlara göre güncel fiyatlar bu şekilde iken bugün için de yapılan herhangi bir zam ya da indirim haberinin gelmediği öğrenildi.