Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bir çağrıda bulundu. Hükümete seslenen Bendevi Palandöken elektik ve doğalgaz faturalarının vatandaşların belini büktüğünü söyleyerek indirim talebinde bulundu.

ELEKTRİK VE DOĞALGAZA İNDİRİM TALEBİ

Elektrik ve doğalgaza bir önce yıl fiyatlarına göre yüzde 30'un üzerinde zam geldiğini hatırlatan TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Enflasyonun üzerinde gerçekleşen doğalgaz ve elektrik zamları nedneiyle başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere dar gelirli tüm vatandaşlarımız bu ayki faturalarını nasıl ödeyeceklerini kara kara düşünmektedirler. Pandemi etkisini arttırmaya başlamıştır. İnsanlarımızın kışı rahat geçirebilmesi için en önemli gider kalemlerinden olan elektrik ve doğalgaza acilen indirim yapılmalıdır.” dedi.

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarında indirim uygulanmazsa insanların mecburen evlerinden dışarıya çıkacaklarını söyleyen Bendevi Palandöken, “Vatandaşlara evlerinden çıkmamaları, sosyal mesafeye uymaları öneriliyor. Evde kalırsa masrafı artacak, doğalgaz faturası kabarak, elektrik faturası yükselecek. Bu vatandaşımız evden çıkmasın da ne yapsın? Hem salgın artar hem de vatandaşların mağduriyetleri çoğalır.” ifadelerini kullandı.

MİLLET İNDİRİM BEKLİYOR!

En temel ihtiyaç olan elektrik ve doğalgazda fiyat düzenlemesinin elzem olduğunu vurgulayan Bendevi Palandöken, “Havalar artık soğumaya başlayacak. Bundan dolayı en temel ihtiyaç olan elektrik ve doğalgaz kullanımı artış gösterecek. Hem esnafımız hem de vatandaşlarımız çok daha yüksek tutarlarda faturalarla karşı karşıya kalacaklar. Millet indirim beklerken bu kalemlere zam yapılması kabule dilemez.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com