Milyonlarca Vatandaşa Maaş Müjdesi! Asgari Ücret Ve Emekli Maaşları Hakkında Kanun Teklifi Verildi!

Türkiye'de emekli vatandaşların maaşlarının düşük olduğunu için ciddi sıkıntılar yaşandığı belirtilerek TBMM'de bir kanun teklifi verildi. Emeklilerin yaşam şartlarının iyileştirilmesi için en düşük emekli maaşının asgari ücretle eşitlenmesi teklif edildi. Ayrıca asgari ücretten de vergi alınmaması için kanuni düzenleme yapılması önerildi.İşte emeklileri ve asgari ücretlileri sevindirecek maaş gelişmesinden son bilgiler...

EKONOMİ 09.11.2020 - 11:28 09.11.2020 - 11:28

Türkiye'de milyonlarca emekli vatandaş düşük maaşları nedeniyle ciddi bir geçim sıkıntısı yaşıyorlar. Normal dönemlerde zaten ay sonunu getiremeyen vatandaşlar ekonomik olarak yaşanan bozulmadan kaynaklı hayat pahalılığı ile mali açıdan dibe vurdular. Emekli vatandaşların yaşamış oldukları sıkıntılarla alakalı olarak TBMM Başkanlığına bir kanun teklifi verildi. Bu teklifin kabul edilmesi milyonlarca emeklinin maaşlarının yükselmesini sağlayacak.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRETLE EŞİTLENSİN

Aynı kanun taklifinde asgari ücretliler için de çok kritik bir düzenleme öneriliyor. Buna göre milyonlarca asgari ücretli maaşı bu kanun teklifinin kabul edilmesi halinde en az yüzde 50 zamlanacak.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından verilen kanun teklifinde geçim sıkıntısı yaşayan emeklilerin ve asgari ücretlilerin sorunlarının çözümüne yönelik kritik öneriler bulunuyor. Geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşın sorunları siyaset kurumunun çözmek zorunda olduğunu söyleyen Milletvekili Ömer Fethi Gürer vermiş olduğu kanun teklifi ile alakalı açıklamalarda bulundu.

ASGARİ ÜCRETTEN VERGİ ALINMASIN

Asgari ücretlilerin gelir düşüklüğüne dikkat çeken Milletvekili Gürer, “Mutlaka asgari ücreti vergi dışı bırakmak zorundayız. Sürekli işverenlerin lehine çalışma hayatını değiştirmekle sosyal adalet sağlayamazsınız. Milyonlarca vatandaş evine binbir türlü zorlukla ekmek götürüyor. Bu insanların işverenler kadar kıymeti yok mu? Onların yaşam şartlarını kolaylaştırmak kimin görevidir? Siyaset kurumu bunu yapmayacaksa neden var?” dedi.

Kanun teklifi ile alakalı olarak konuşan Milletvekili Gürer, “Biz vatandaşımızı düşünerek bir kanun teklifi hazırladık. En düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesine çekilsin ve asgari ücretlilerden de vergi alınmasın. Türkiye bunu mali olarak karşılayabilecek bir ülkedir. Bu teklifimize iktidar partisinden de destek geleceğini umuyorum. 2021'e girmeden milyonlarca vatandaşımıza müjdeli haberler verebilmeyi umuyorum.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@