Milyonlarca Vatandaş Merakla Bekliyor! 1.000 TL Sosyal Yardım Sonuçları Belli Oluyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara verilen sosyal yardımlar koronavirüs döneminde ihtiyaç sahibi ailelere can suyu olmaya devam ediyorlar. 3. faz 1.000 TL sosyal yardım sorgulama nasıl yapılır? Bana 1.000 TL sosyal yardım çıktı mı? 1.000 TL sosyal yardım nasıl öğrenilir, nasıl alınır?

DEVLET DESTEKLERİ 10.05.2020 - 16:06 10.05.2020 - 16:06

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından varandaşlara sosyal yardımlar yapılmaya devam ediliyor. Koronavirüs sürecinde 3 faza bölünerek yapılan sosyal yardımlar ihtiyaç sahibi ailelerin dertlerine derman oldu.

1.000 TL 1. faz sosyal yardım ile 1.000 TL 2. faz sosyal yardım kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yaklaşık 4,5 Milyon aileye 1.000'er TL sosyal yardım yapıldı. Bu iki faz için de başvuru kabul edilmedi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi ailelere 1.000 TL sosyal yardım ödendi.

3. faz sosyal yardımlar için ise başvuru kabul edildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamasında, “3. faz sosyal yardım için başvuru kabul ettik. Bu başvurular hala devam ediyor. Ancak biz 3. faz sosyal yardım 1.000 TL ödemelerini yapıyoruz. E-devlet üzerinden gelen başvurular değerlendirilip ihtiyacı olan aileleri tespit ediyoruz. Bu ailelere ise bekletmeden 1.000 TL sosyal yardım ulaştırıyoruz. Böylelikle Ramazan sevinçlerine bir başka sevinç daha katıyoruz. Şu ana kadar 950.000 aileye 1.000 TL ödeme yaptık. 3. faz 1.000 TL sosyal yardım başvuruları da ödemeleri de sürüyor.” dedi.

3. FAZ 1.000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

İhityaç sahibi aileler 3. faz 1.000 TL sosyal yardım için e-devlet üzerinden başvuru yapmayı sürdürüyorlar. Şu ana kadar başvurmayan ve nasıl başvuracağını bilmeyen vatandaşlar için detaylı bir anlatım yapalım. Öncelikle e-devlet sistemine giriş yapmak gerekir. Ardından https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu?basvuru=formu bu adrese girilir. Bu adreste çıkan form doldurulur. Esksiksiz doldurulmazsa başvuru kabul edilmez. Doğru bilgi verilmezse cezalandırılma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Tüm alanlar doldurulduktan sonra başvuru tamamlanır.

3. FAZ 1.000 TL SOSYAL YARDIM SONUCU ÖĞRENME

Türkiye'de ihityaç sahibi aileler tarafından 3. faz 1.000 TL sosyal yardım için başvurular e-devlet üzerinden yapılırken sonuçlar büyük bir merakla bekleniyor. Bu sonuçlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ait yetkili birimlerin çalışmalarının sonucunda 1.000 TL sosyal yardım almaya kazanan vatandaşlar belirlenip sisteme giriliyor. Bu vatandaşlara sosyal yardımları götürülmeden önce e-devlette ilan ediliyorlar. Bunu öğrende oldukça kolay. Başvuru yapan vatandaşlar başvuru sonuçlarını https://www.turkiye.gov.tr/aile-bakanligi-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama adresinden öğrenebiliyorlar.

isbilgisi.com