Döviz kurlarında ve altın fiyatlarında gözlenen yukarı yönlü hareketler sebebi ile sene başında zamlanan enerji fiyatları, hali hazırda pahalılaşmış olan hayat şartlarına karşı çetin bir mücadele içerisinde olan tüketicilerin bütçeleri üzerinde deprem etkisi yarattı. Elektrik ve doğalgaz faturalarına yansıyan zamlar ötürü tasarruf yöntemleri geliştirmeye çalışan tüketiciler, tüm önlemlerine rağmen ay sonunda gelen yüksek tutarlı faturalar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. 

ÖSYM 2023 DGS tercihlerini almaya başladı ÖSYM 2023 DGS tercihlerini almaya başladı

Ocak ayında zamlanan ve sonrasında da şubat ayının sonunda resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşı ile birlikte rekor seviyelere ulaşan enerji fiyatları, soğuk kış günlerine yaklaşıldığı şu günlerde hem ülkemiz vatandaşlarını hem de diğer dünya ülkelerinin vatandaşlarını tedirgin etmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde ülkemiz adına açıklanan doğalgaz zammından sonra kış aylarında ödeyecek oldukları faturalar konusunda şimdiden derin düşüncelere dalan tüketiciler, ne yaparlar ise fatura tutarlarını düşürebileceklerini araştırmaya başladı. 

Kabaran doğalgaz faturalarına karşı tedbir almak isteyen tüketiciler için pek fazla kişinin bilmediği bir tasarruf yöntemi duyuruldu. Hemen hemen herkesin evinde bulunan ve doğalgaz faturasına da dezavantajlı olarak yansıyan PVC kapı ve pencereler için yapılan bilgilendirme, vatandaşlar tarafından yakın takibe alındı. 

KIŞ AYARINA GETİRİLMESİ LAZIM!

milyonlarca-tuketicinin-dikkatine-cok-kisinin-bilmedigi-bu-yontem-ile-dogalgaz-faturanizi-dusu (2)

Artan doğalgaz tüketim fiyatları, hali hazırda geçim derdi içerisinde olan sabit maaşlı vatandaşların korkulu rüyaları haline geldi. Geçtiğimiz ay duyurulmuş olan son doğalgaz zammının ardından bu kış fatura yükünün altından nasıl kalkacaklarını düşünmeye başlayan tüketiciler için sektör temsilcilerinden bir uyarı geldi.

Hemen hemen herkesin evinde bulunan PVC kapı ve pencereler için tüketicilere uyarılarda bulunan sektör temsilcileri, kış ayarına dikkat çekti.

PVC KAPI VE PENCERELERDE KIŞ AYARI NASIL YAPILIR?

Soğuk havanın içeriye girmesini engelleyecek PVC kapı ve pencere ayarı, doğalgaz faturaları karşısında tedbir almak isteyen tüketiciler için açıklandı. Buna göre kapı ve pencerelerin iç kısımlarında yer alan uzun metal bölmenin, uygun bir alyan anahtarı ile içe doğru çevrilmesi gerektiğini ifade eden sektör temsilcileri, yaz aylarında da ilgili bölmenin dışa doğru çevrilmesi gerektiğini belirtti.