ZAM SONRASI EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI

Asgari ücrette yapılan zam sonrasında meraklı bekleyişler sürüyor. Temmuz ayı ile birlikte yapılacak ara zamlarda en düşük memur maaşının 22.000 TL olacağı açıklanmıştı. En düşük memur maaşı ile birlikte öğretmenler de meraklı araştırmalara başladı.

CarrefourSA etiket fiyatlarını yarıya indirdi! CarrefourSA etiket fiyatlarını yarıya indirdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçimler ile birlikte duyurulan memur zammı dikkat çekmeye devam ediyor. Günümüzde 12 bin TL olan en düşük memur maaşı, 15 bin TL'ye yükseltileceği belirtilirken temmuz ayı ile birlikte enflasyon ve refah payının da eklenmesiyle birlikte 22 bin TL seviyesine kadar yükseleceği gündemde yer alıyor.

YÜZDE 45 ZAM BEKLENTİSİ

Paylaşılan düzenleme sonrasında en düşük memur maaşı yanı sıra diğer maaşlara da etkili bir zam bekleniyor. Gündemde yer alan zam tahminlerine göre temmuz ayı ile birlikte en düşük memur maaşı dışındaki maaşlara gelecek olan zam oranının yüzde 45 oranında olacağı iddia ediliyor.

EK DERS FİYATLARINA ZAM

2023 yılının temmuz ayı ile birlikte yapılacak ara zam düzenlemesinde memur maaşlarının 22 bin TL olacağı daha öncesinde duyurulmuştu. Memur maaşındaki artış ile birlikte öğretmen maaşları merak konusu oldu. Ara zam ile birlikte öğretmen maaşına gelecek zamların en düşük 23 bin TL civarında olması bekleniyor.

Öğretmenlerin ek ders ödemeleri alması durumunda, ortalama bir öğretmen maaşının 27 bin TL olması tahminler arasında bulunuyor. Günümüzde 2.500 TL olan ek ders ücreti temmuz ayından itibaren 3.625 TL ek ders ücreti alacağı belirtiliyor.