Döviz kurları ile altın piyasasında gözlenmeye devam eden dalgalı hareketler, şubat ayının sonundan bu yana süren Rusya- Ukrayna savaşı, FED faiz artırımı kararları, etkisini arttıran çip krizi, tedarik problemleri ve daha pek çok faktör çerçevesinde ağırlaşan gündelik hayat şartları, hali hazırda geçim derdi içerisinde olan vatandaşların bütçelerini iyice sıfırladı. Geçtiğimiz senenin son çeyreğinden bu yana kademe kademe zamlanan ürünleri, bu yılın sonuna doğru arka arkaya zamlanmaya başladı. 

Gündelik hayat akışı içerisinde satışa sunulan hemen hemen her hizmet başlığının ve buna bağlı olarak da hizmet ürününün kısa süre içerisinde arka arkaya zamlar almaları, özellikle dar ve orta gelirli vatandaşları büyük bir geçim sıkıntısı içerisine doğru sürükledi. 

Dolar'ı olanlar buraya! Son 1,5 gününüz kaldı Dolar'ı olanlar buraya! Son 1,5 gününüz kaldı

Sene başından bu yana vatandaşın bütçesine destek olmak amacı ile başta asgari ücret zammı olmak üzere pek çok farklı alanda iyileştirmeler yapmaya çalışan devlet yetkilileri, artan enflasyon karşısında yine de istenen rakamları telaffuz edemedi. Bu sene tarihte ilk kez iki kez zam alan asgari ücrete rağmen nakit sıkıntıları devam eden ve en temel ihtiyaçlarını dahi karşılamak konusunda güçlük çeken vatandaşlar, artan enflasyona bağlı olarak ocak ayında asgari ücrete yapılacak olan zam oranını heyecan ile beklemeye başladı. 

Bugünlerde asgari ücrete yapılacak olan zam oranına ilişkin pek çok farklı alandan çeşitli tahminler gelirken Kazakistan seyahati sonrası kameraların karşısına geçen ve açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışanları heyecanlandırdı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI!

milyonlarca-calisani-heyecanlandiran-asgari-ucret-aciklamasi-cumhurbaskani-erdogan-duyurdu-far (2)

Kazakistan seyahati sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücret zammına ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Şu an konu ile ilgili olarak başta Vedat hocamız olmak üzere diğer arkadaşlarımız da çalışmalarını yapıyorlar. Çok daha farklı bir hazırlığın içerisinde olduğumuz biliyorum.”

NET VE BRÜT TUTAR TAHMİNİ!

Eski SGK Denetmeni Bünyamin Esen asgari ücret zammına ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Kulislerden gelen bilgilere göre hem net hem de brüt asgari ücret tutarının 10 bin TL olacağı öne sürülüyor.”