Milli Savunma Bakanlığı Ve Süleyman Soylu Açıkladı! Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Milli Savunma Bakanlığı'nın uzman erbaş alımlarına dair süreçler büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor. Uzman erbaş alımı yapılacak mı? Konu hakkında hem Milli Savunma Bakanlığı'ndan hem de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama geldi. 2020 yılında uzman erbaş ve sözleşmeli erbaş alımı yapılacak mı?

İŞ İLANLARI 27.11.2020 - 20:48 27.11.2020 - 20:48

Türkiye'de çok sayıda vatandaş Milli Savunma Bakanlığı'nın uzman erbaş alımı yapmasını bekliyor. Bu konuda yapılacak olan resmi açıklamalara büyük bir dikkat kesilen vatandaşlar her gelişmeyi anı anına takip ediyorlar. Bu konuda ise bugün çok önemli açıklamalar yapıldı. Uzman erbaş alımı veya sözleşmeli erbaş alımı yapılacak mı?

UZMAN ERBAŞ VE ER ALIMI AÇIKLAMASI!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada uzman erbaş alımı ve sözleşmeli erbaş alımı ile alakalı, “2016 yılından itibaren personel temin faaliyetleri sonucunda Türk Silahlı Kuvvetlerinin uzman erbaş ihtiyacı karşılanmıştır. Bundan dolatı kara, deniz, hava kuvvetlerine dış kaynaktan uzman erbaş alımı yapılmayacaktır. Ancak buna karşın sözleşmeli erbaş ve er alımı devam edecektir. TSK'da uzman erbaş ihtiyacı doğarsa bu açık başarılı olan ve şartları uyan sözleşmeli erbaş ve erlerken karşılanacaktır.” açıklaması yapıldı.

POLİS VE BEKÇİ ALIMI YAPILACAK MI?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konu hakkında farklı bir açıklama yaptı. Bakan Soylu alımlara ilişkin, “Alımlara ilişkin süreç devam ediyor ama bazı zorunluluklarımız bulunuyor. Biliyorsunuz koronavirüs salgını nedeniyle tüm eğitimleri erteledik. Ancak Polis Akademisi eğitimleri, bekçi eğitimleri, Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi gibi eğitimleri yapmak zorundayız. Hem personel ihtiyacımız var hem de eğitim yapamıyoruz. Bu konuda ilerleyen günlerde karar vereceğiz. Vatandaşlarımız biraz daha sabırlı olsunlar onlara güzel haberlerimiz olacak.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgını nedeniyle başta uzman er ve erbaş alımları olmak üzere güvenlik personeli alımlarının tamamı tedbiren ertelendi. Ancak kısa bir süre içerisinde alımlarla alakalı resmi duyuruların yayınlanması bekleniyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@