Milli Savunma Bakanlığı bugün yapmış olduğu bir son dakika açıklaması ile 1 askerin şehit olduğunu duyurdu. Silah kazası sonrasında yaralanan askerin hastaneye kaldırıldığı ama hayata tutunamadığı bildirildi.

SİLAH KAZASI SONUCU ŞEHİT OLDU!

Milli Savunma Bakanlığı yaşanan olay hakkında, “Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde 28 Aralık 2020 tarihinde meydana gelen silah kazası sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştır. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan silah arkadaşımız şehit olmuştur.” açıklamasını yaptı.

ŞEHİT ASKERİN KİMLİĞİ AÇIKALNDI

Acı haberi duyuran Milli Savunma Bakanlığı şehit askerin kimliğini de açıkladı. Buna göre silah kazası sonucu Tank Sözleşmeli Er Abdullah Paltacı şehit oldu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da bir taziye mesajı yayınlayarak, “Kahraman askerimize şahsım ve tüm Milli Savunma Bakanlığı personellerinin adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı dilerim” dedi.

Şehit askerin memleketi açıklanmazken cenaze töreni hakkında da Milli Savunma Bakanlığı'ndan bir bilgilendirmede bulunulmadı.

isbilgisi.com