Türkiye'de çok uzun yıllardır bir gelenek haline gelen Milli Piyango yılbaşı çekilişi dün gece yapıldı. Her yıl milyonlarca vatandaşın büyük ikramiye hayallerinin gerçeğe dönüşmesi için milli piyango bileti alıyorlar. 31 Aralık 2020 Milli Piyango yılbaşı çekilişinin büyük ikramiyesi 100 Milyon TL olarak açıklanmıştı. Bu büyük ikramiye için dün gece çekiliş yapıldı.

75 MİLYON TL'LİK BÜYÜK İKRAMİYE DAĞITILMAYACAK!

Milli Piyango yılbaşı çekilişi ile 100 Milyon TL'lik büyük ikramiyenin kime çıktığı da belli oldu. Buna göre “9884757” numaralı çeyrek bilet büyük ikramiyeyi kazandı. Ancak bu bilet çeyrek olduğu için büyük ikramiyenin yalnız 4'e 1'ini kazanmış oldu. Talihli vatandaş Milli Piyango'dan 25 Milyon TL kazandı. Diğer 3 çeyrek biletin ise satılmadığı açıklandı. Vatandaşlara büyük ikramiyenin 75 Milyon TL'lik kısmı bu nedenle dağıtılmayacak.

TALİHLİ BİLET MANİSA AKHİSAR'DA SATILDI!

Büyük ikramiyeyi kazanan talihli vatandaşın Milli Piyango biletini Manisa Akhisar'dan aldığı bildirildi. Henüz yılın ilk talihli vatandaşının ismi açıklanmazken ilerleyen günlerde ikramiyesini tahsil ettikten sonra istemesi halinde bu vatandaşın kim olduğu kamuoyuna duyurulacak. Ancak genellikle Milli Piyango'dan büyük ikramiye kazananlar avukatları aracılığı ile ikramiyeyi tahsil ederek isimlerinin duyulmasını istemiyorlar.

BÜYÜK İKRAMİYE VARLIK FONU'NA VURDU!

Milli Piyango yılbaşı çekilişinin kazananlarının belli olmasının ardından vatandaşlar arasında büyük ikramiye isabet eden diğer biletler ile alakalı merak yaşanmaya başlandı. Bu biletlerin satılmaması nedeniyle ikramiyelerin kime kalacağı da belli oldu. Buna göre özelleştirilen Milli Piyango'nun vatandaşlara çıkmayan 75 Milyon TL'lik büyük ikramiyesi Varlık Fonu'na kaldı. Bu anlamda Milli Piyango'nun büyük ikramiyesini Varlık Fonu kazanmış oldu.

isbilgisi.com