Milli Eğitim Bakanlığı Duyurdu! 1 Haziran'dan İtibaren Resmen Açılıyorlar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı normalleşme takvimi açıklamasının ardından bugün ilk resmi adımlar atılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı bir açıklama yaparak okul öncesi eğitim kurumlarının, bilgisayar kurslarının, yabancı dil kurslarının ve sürücü kurslarının yeniden açılış tarihlerini kamuoyuna duyurdu.

GÜNDEM 29.05.2020 - 18:05 29.05.2020 - 18:05

Türkiye'de koronavirüs sürecinin ardından normalleşme takvimi için ilk resmi adımlardan birisi bugün atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamalarla doğru orantılı olarak Milli Eğitim Bakanlığı bugün resmi bir açıklama yaptı.

Milli Eğitim bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Mart ayında koronavirüs tehdidi nedeniyle kapatılan bazı kurumalrın yeniden açılacağı bildirildi. Bakanlık açıklamasına göre bu kuruluşlar ve kurslar 1 Haziran'dan itibaren yeniden faaliyete geçecekler.

SÜRÜCÜ KURSLARI 1 HAZİRAN'DA AÇILIYOR!

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre özel okulların veya özel kuruluşların bünyesinde hizmet veren okul öncesi eğitim kurumları, yabancı dil kursları, bilgisayara kursları, sürücü kursları ve diğer kurslar 1 Haziran'dan itibaren faaliyetlerine kaldıkları yerden devam edebilecekler.

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ ALINACAK!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu bilgilendirmede yeniden faaliyete geçecek kuruluş veya kursların koronavirüs önlemleri konusunda uyarıldıkları ve gerekli denetimlerin Sağlık Bakanlığı ile koordinasyonlu bir şekilde yapılacağı bildirildi. Maske takmak, sosyal mesafeye göre düzenleme yapmak ve hijyen kurallarına özen göstermek tüm kuruluş ve kurslarda uygulanacak zorunlu madde olarak bildirildi.

isbilgisi.com