Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Uzaktan Eğitimin 31 Mayıs'a Kadar Uzatıldığını Duyurdu

Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk bugün bir açıklama yaparak okullarda uzaktan eğitimin 31 Mayıs'a kadar uzatıldığını kamuoyuna duyurdu. Buna göre 31 Mayıs'a kadar okullar kapalı kalmaya devam edecek ve öğrenciler eğitimlerini uzaktan eğitim ile EBA TV üzerinden sürdürecekler. Sınıf geçme konusunda da bir karar alındığını duyuran Bakan Selçuk, bütün öğrencilerin bir üst sınıfa geçeceğinin müjdesini verdi.

GÜNDEM 29.04.2020 - 11:30 29.04.2020 - 11:30

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün milyonlarca veli ve öğrenci tarafından beklenen yeni kararları kamuoyuna açıkladı. Kameralar karşısına geçen Bakan Selçuk, uzaktan eğitim süresinin 31 Mayıs'a kadar uzatıldığını duyurdu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir önceki karara göre 30 Nisan'a kadar uzaktan eğitim ile öğrencilerin eğitimlerine devam ettiklerini belirten Bakan Selçuk, “Uzaktan eğitim konusunda yeni bir karar aldık. Şu anda ne yazık ki elimizde tek seçenek olarak uzaktan eğitim bulunuyor. Bu nedenle 30 Nisan'da sona erecek olan uzaktan eğitimi 31 Mayıs'a kadar uzattık. Bu süreçte okullarımız kapalı olmaya devam edecek. Öğrencilerimiz EBA TV üzerinden eğitimlerini sürdürecekler.” dedi.

Sınavlara hazırlanan öğrencilerin kendileri için büyük bir hassasiyet içerdiğini belirten Bakan Selçuk, “Sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz bizim en hassas yönümüz oldu. Bu öğrencilerimize elimizden gelen desteği vermek zorundayız. 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz yapay zeka destekli eğitim sistemine yoğun şekilde talep gösteriyorlar. EBA akademik destek platformuna yaklaşık 1 milyon öğrencimiz kayıt oldu.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sınıf geçme konusunda da bir karar aldıklarını duyurarak, “Sınıf geçme konusunda da bir karar aldık. Bu konuda öğrencilerimiz rahat olsunlar. Sadece eğitimlerine odaklansınlar. Tüm öğrencilerimiz bir üst sınıfa geçecekler. Sınıf geçme konusunda 1. dönem notları esas alınıp değerlendirme yapılacak.” dedi.

isbilgisi.com