Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle eğitim alanında önemli aksamalar meydana geldi. Salgının etkisini arttırdığı dönemlerde okullarda yüz yüze eğitime ara verilirken milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim yoluyla eğitim yaşamlarına devam etmek zorunda kaldılar. Bu konuda ise en çok merak edilen detay yüz yüze eğitime ne zaman geçileceği oldu.

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün yüz yüze eğitime geçiş ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, “Yüz yüze eğitim konusunda bugüne kadar hep kontrollü hareket etmeyi tercih ettik. Olağan bir durum yaşamadığımız için olağan bir şekilde hareket edemiyoruz. Sınavlarımızdan karne dağıtımlarına kadar radikal kararlar almak durumunda kaldık. Bundan yüz yüze eğitim kararları de etkilendi.” dedi.

15 ŞUBAT'TA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLAYACAK MI?

Koronavirüs salgınının dünyadaki durumunun nereye varabileceğini bilemediklerini söyleyen Bakan Ziya Selçuk, “Dinamik bir süreçten geçiyoruz. Koşullar sürekli olarak değişiyor. Salgının ne kadar yükseleceğini bilemiyoruz. Eğer olumlu gelişmeler olursa şunu şunu yaparız diyebiliyoruz. Olumsuz olursa da bir başka hazırlığımız oluyor. Biz 15 Şubat'ta hangi yaş gruplarında yüz yüze eğitime başlayabiliriz şeklinde bir çalışma yaptık. Ancak bu konuda benim detaylı bilgi verebilmem için Sağlık Bakanlığı'nın salgının seyri hakkında beni bilgilendirmesi gerekir. Bu olmadan ne desek havada kalır.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı ile koordineli bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyleyen Bakan Ziya Selçuk, “Okullardaki planlamalarımızı Sağlık Bakanlığı ile koordinasyon halinde çalışarak yapıyoruz. Aşı çalışması da bunun içerisinde var. Eğitimi yüz yüze yapabilmemizin önünü açacak önemli çalışmalara imza atıyoruz. 15 Şubat öncesinde bir karar vereceğiz. Umarım yüz yüze eğitime başlayabiliriz.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com