Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Okulların Açılacağı Tarihi Canlı Yayında Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı canlı yayında okulların ne zaman açılacağını açıkladı. Bakan Selçuk'un açıklamasına okullar, normalleşme sürecinde beklenen gelişmeler olursa 1 Haziran 2020'de açılacak.

GÜNDEM 29.04.2020 - 23:43 29.04.2020 - 23:43

Milyonlarca öğrencinin ve velinin merak ettiği açıklamayı Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk yaptı. Bakan Selçuk, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu canlı yayınlanan Tarafsız Bölge programında gündeme dair değerlendirmeler yaptı.

Okulların ne zaman açılabileceğine dair ilk defa net tarih veren Bakan Selçuk, “Normalle sürecinde beklenen gelişmeler yaşanırsa 1 Haziran'da biz okulları açarız. Biz bunu temenni ediyoruz ama bu süreçte koronavirüs ile alakalı olarak yaşanacak gelişmeler karar vermede etklili olacak.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılması kararını sadece kendisinin alabileceği bir karar olmadığını belirterek, “Bu kararı sadece ben vermiyorum. Bilim Kurulu fikrini bildiriyor, Sağlık Bakanlığı düşüncesini ortaya koyuyor. Tüm taraflar görüşünü beyan ediyor ve Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde istişare ile karar alınıyor.” ifadelerini kullandı.,

Okulların açılmasını bekleyen milyonlarca öğrenci Bakan Selçuk'un bu açıklaması ile büyük bir sevinç yaşadılar. Şimdi Mayıs ayına odaklanan öğrenciler okullarına kavuşmak için normalleşme sürecinin aksamadan 1 Haziran'a ulaşmayı bekliyorlar.

isbilgisi.com