Türk siyaseti günlerdir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret etmesini tartışıyor. Millet İttifakı içerisinde yer alan Saadet Partisi'nin bu ittifaktan ayrılıp Cumhur İttifakı'na geçiş yapıp yapmayacağı üzerinde çeşitli fikirler öne sürülüyor.

SAADET PARTİSİ İTTİFKATAN AYRILACAK MI?

Saadet Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılacağı iddialarını Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ahmet Hakan bugün köşesine taşıdı. Millet İttifakı için bir dağılım sürecinin yaşandığını söyleyen Ahmet Hakan, Saadet Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılımını da büyük ihtimal olarak değerlendirdi. Ahmet Hakan'ın yazısı günün en çok konuşulan siyaset haberi oldu.

ASİLTÜRK NE DERSE O KARAR ALINIR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretini değerlendiren Ahmet Hakan, “Bugünlerde 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret etmesinden bir şey çıkmaz; nemli olan Temek Karamollaoğlu'nun düşüncesidir' şeklinde bir söylem etkin olmaya başladı. Bu doğru bir ifade olmaz. Uğuzhan Asiltürk ile Temel Karamollaoğlu çatışmaz. Saadet Partisi'nin arkasındaki asıl isim Oğuzhan Asiltürk'tür. O ne karar verirse Temel Karamollaoğlu da onu benimser ve tatbik eder.” dedi.

MİLLET İTTİFAKI DAĞILIYOR MU?

Millet İttifakı hakkında değerlendirmede bulunan Ahmet Hakan, “Millet İttifakı için bir dağılım süreci izleniyor. Demokrat Parti ittifaktan ayrıldığını açıklayarak gitti. Şimdi de Saadet Partisi gitti gidiyor gibi... Güç kaybeden Millet İttifakı'nın iktidar söylemlerinin altı boşalıyor.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com