2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine oldukça kısa bire süre kala Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı seçmek için bir araya gelmeye devam ederken geçtiğimiz gün gerçekleştirilen toplantıya gözler çevrilmişti. Oy kullanmayı bekleyen milyonlarca kişi tüm siyasi adaylara hakim olmak isterken altılı masa bir kez daha bir araya geldi.

Saadet Partisi ev sahipliğinde toplantı yapan ve altılı masadan çıkacak Cumhurbaşkanı adayı belirlenmeye çalışılırken yapılan açıklamalar dikkat çekti. Seçimlere oldukça kısa bir süre kala bu defa Cumhurbaşkanı adayını belirlemek için bir araya gelen altılı masada alınan ortak karar merk edildi.

CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM OLACAK?

Altılı masanın konuştuğu Cumhurbaşkanı adayı oldukça merak edilirken yapılan açıklamada "Ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaştık. Nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz.'' ifadeleri kullanıldı.

6 mart Pazartesi günü Millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayının açıklanması merakla beklenmeye devam ederken geçtiğimiz gün Saadet Partisi ev sahipliğinde yapılan ve 14:00'da süren toplantı tam olarak 6 saat sürdü. Millet İttifakı tarafından belirlenecek olan 13.Cumhurbaşkanı adayı gerçekleştirilecek 13. toplantıda belli olacak. 

CUMHURBAŞKANI ADAYI

Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi ile ilgili yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı;

"Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

son-dakika-6-li-masa-ortak-adayda-uzlasti-15670736_8669_m

Faturalarda yeni nesil ödeme sistemine geçiliyor! Faturalarda yeni nesil ödeme sistemine geçiliyor!

Gündemi yakından takip etmek için isbilgisi.com haber sitesi bildirimlerini açmayı unutmayınız.