MHP'de son günlerde yaşanan Türkeş ailesi krizi büyüyerek devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'i ziyaret etmesinin ardından başlayan tartışmalar çok sert tonda ilerliyor. MHP yönetiminde bulunan ve yönetime yakın isimler bu ziyaret ile alakalı olarak Türkeş ailesini eleştirilerin hedefi haline getirmişti.

TÜRKEŞ AİLEİS KRİZİ DEVAM EDİYOR!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı olan Metin Özkan da açık bir şekilde Türkeş ailesinin fertlerini eleştiri yağmuruna tutmuştu. MHP'den sistematik bir şekilde Türkeş ailesine yapılan eleştirilere ilk tepkiyi Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş vermişti. Ayrıca yien Alparslan Türkeş'in kızı Ayyüce Türkeş Taş da bir açıklama yaparak bu nezaket ziyareti için yapılan eleştirilerin Türkeş'in dünya görüşüne aykırı olduğunu ifade etmişti.

KARŞILARINDA BENİ BULURLAR!

Son olarak ise konuya Alparslan Türkeş'in ilk eşinden olan oğlu Tuprul Türkeş dahil oldu. MHP'nin eski genel başkan yardımcılarından olan ve AK Parti Ankara Milletvekilliği de yapan Tuğrul Türkeş sert bir açıklama yaparak, “Bu zevat bir daha Türkeş ismini ağzına bile almayacaklar. Onların hepsi benin kardeşimdir. Kardeşlerimin başına birileri tarafından bir iş getirilirse karşılarında beni bulurlar. Alparslan Türkeş'in siyasi mirası ile var olanlar Türkeş ailesine saygı göstermek zorundalar. Bunun aksini yapana bedel ödetmesini de biliriz.” dedi.

MHP yönetiminin konu ile alakalı olarak bir açıklama yapıp yapmayacağı merakla beklenirken tarafların tartışmayı uzatmak istemedikleri gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca Devlet Bahçeli'nin kurmaylarına Türkeş ailesi ile MHP'yi kavga ettirmenin ülkücülere zarar vereceğine yönelik talimat verdiği de iddia edildi.

isbilgisi.com