Ana Sayfa EKONOMİ Meyve Sebze Fiyatları Düşmeye Başladı

Meyve Sebze Fiyatları Düşmeye Başladı

Türkiye halciler Federasyonu Başkanı Yüksel sebze meyve fiyatlarının düştüğünü ve bu düşüsün çok daha fazla olacağını söyledi.

6
0
Paylaş

Türkiye halciler Federasyonu Başkanı Yüksel tavşan hava sıcaklığının normale dönmesi ile beraber sebze meyve fiyatlarında düşüşler yaşandığını söyledi. Ayrıca büyük marketlerin sera ürün almayacağını açıklamasının ardından sebze ve meyve fiyatlarında %50 falan indirimlerin geldiğini savundu. Bir hafta içerisinde güneşin açması ile beraber ürün fiyatları normale dönmeye başladığını ürünün bollaşması için birkaç hafta daha gerektiğini vurguladı.

Meyve sebze fiyatlarında son bir haftadır düşüş eğiliminde olduğunu dile getiren Tavşan, “Hem hava sıcaklığının yükselmesi hem de üretimin artması ile beraber yüzde yirmi beş ile %50 arasında düşüşler yaşandı. Ayrıca süpermarketlerin sera ürün almayacağını açıklamasıyla da çok sayıda sebze ve meyve indirime gitti. Örnek verecek olursak patlıcanın 10 liraydı fiyatı ancak şuanda 5 liraya kadar düştü. Bütün gıda ürünlerinde genel olarak bir düşüş söz konusu ürünün bollaşması için en az birkaç haftaya daha ihtiyacımız var havalar düzelecek zaten şubat ayının ortasına geldik.

Süpermarketler Hallere Engel Oluyor

Büyük marketler kendi imkanlarıyla özel ürünler topluyor üretim piyasasına da son derece hakimler hatta hallere mal gelişine bile engel olabiliyorlar. Bu tarz davranışların önüne geçmeye sadece devletin gücü yeter devletin denetimlerini sıklaştırması ve bu tarz yapılan haksız eylemlere karşı ciddi yaptırımlar uygulaması gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here