Türkiye'de koronavirüsten en çok etkilenen iş yerlerinin başında küçük işletmeler geliyor. Bu iş yerleri bu süreçte kapanmak zorunda kaldı. Ödemeleri aksayan küçük işletmeler büyük bir ekonomik buhranın içerisine düştüler.

Küçük işletmeler için Metro Türkiye öncülüğünde bir yardım kampanyasının startı verildi. Bu kampanyada Metro Türkiye ile birlikte Gıda Kurtarma Derneği, Dudetable, Coca-Cola, Unilever Food Solutions, P&G, Orkide Yağ, Barilla, Reis Gıda ve Dimes gibi kuruluşlar da yer alıyorlar.

Yapılan planlamaya göre koronavirüs tedbirleri kaldırıldığında yeniden açılacak olan küçük işletmelere 5.000 TL değerinde ürün ya da hizmet verilecek. Bu şekilde küçük işletmeler can suyu yardımı alarak yollarına devam etme imkanı bulacaklar.

Yapılacak yardımlar hakkında konuşan Metro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Boris Minialai, “Metro Türkiye olarak küçük işletleri destekleme kararı aldık. Biz bunu ilk etapta 500 işletmeye destek verecek şekilde planlamıştık. Ancak partnerlerimiz destek verince şu anda 1.000 işletmeye destek olacak imkana ulaştık. Hedefimiz 5.000 küçük işletmeye destek olmaktır.” dedi.

isbilgisi.com