Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugünün hava durumu raporunu yayınladı. Meteoroloji'ye göre bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar aynı seviyede devam edecek. Sıcaklıklarda önemli bir düşüşün meydana gelmesi beklenmiyor. Ancak yağışlı hava konusunda yurdun batı kesimleri için önemli uyarılar yapıldı.

YAĞIŞLI HAVA BUGÜNDEN İTİBAREN ETKİLİ OLMAYA BAŞLAYACAK!

Balkanlar üzerinden yurda giriş yapan yağışlı bir hava akımının bugünden itibaren batı bölgelerde etkili olmaya başlayacağı bildirildi. Tekirdağ, Edirne, Çanakkale ve Kırklareli'nde başlayacak olan yağışlar aralıksız devam edecek.

YURDUN YARISINDA ETKİLİ OLACAK

Yurdun batı kesiminde etkili olacak yağışların sağanak yağış halinde gerçekleşeceği ifade edildi. Yağışlı hava Pazartesi günü etki alanını genişletecek. Salı günü ise yurdun yarısı sağanak yağış altında kalacak. Sağanak yağışlar zaman zaman hayatı olumsuz etkileyebilecek. Ancak barajlardaki doluluk oranlarının çok düşmesi nedeniyle bu sağanak yağışların olumlu olduğu bildirildi.

İSTANBUL İÇİN YAĞMUR BOMBASI ÖNERİSİ!

İstanbul'da barajlarda dolulun oranının son 10 yılın en düşük seviyesine gelmesi nedeniyle İstanbul Üniversitesi Meteoroloji Profesörü Orhan Şen bir açıklama yaparak, “İstanbul'da bir yağmur bombası atılabilir. Bu da yağışları yüzde 30 oranında arttıracaktır. Bu çok ciddi bir orandır. Barajlardaki doluluk seviyesinin normal miktara ulaşması bu şekilde sağlanabilir.” dedi.

isbilgisi.com