Meteoroloji genel Müdürlüğü'Nün son hava durumu tahmin raporu kamuoyuna ilan edildi. Yapılan açıklamaya göre ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olmaya devam edecek. Yağışlar ise yer yer çeşitlenerek gerçekleşecek.

SAĞANAK YAĞMUR UYARISI!

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkenin kuzey kesimlerinde çok bulutlu bir hava hakim olacak. Yağış beklenen bölgeler olarak ise Trakya'nın Karadeniz kıyıları, Batı Karadeniz'in kuzey kısımları, Hatay çevresi, Kırklareli, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin şeklinde açıklandı. Yağışların ise genellikle sağanak yağmur şeklinde olacağı duyuruldu.

Yağış alamayacak olan bölgelerde ise parçalı ve az bulutlu bir havanın hakim olacağı bildirildi. Bu bölgelerde hava olayları açısından olumsuz gelişmeler meydana gelmeyecek. Gelecek haftanın ortasına kadar bir bahar havası hakim olmaya devam edecek.

KAR YAĞIŞI OLACAK İLLER!

Meteoroloji tarafından kar yağışı uyarısı da yapıldı. Buna göre Kastamonu ve Artvin'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı beklenirken Ardahan'da ise hafif kar yağışı olacağı açıklandı. Kar yağacak bölgeler için vatandaşlara buzlanma ve don uyarısı da yapıldı.