Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu tahminleri açıklandı. Ülkenin bazı bölgelerinde sağanak yağışların etkin olacağını bildiren Meteoroloji yurt genelinde parçalı ve bulutlu bir havanın hakim olacağını ilan etti.

SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR!

Sağanak yağış beklenen bölgeleri ve illeri açıklayan Meteoroloji'ye göre Marmara'nın batı bölümü, Ege kıyıları, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun kuzeybatısında sağanak yağışlar görülecek. İstanbul, Yalova, Bilecik, Bursa ve Bolu'da sağanak yağışlar yer yer hayatı olumsuz etkileyecek. Ayrıca Güney Ege kıyıları ile Antalya'da gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek.

4 İLE ÖZEL UYARI!

Sağanak yağışların yoğun olarak gerçekleşeceği iller ise Antalya, Çanakkale, Balıkesir ve Muğla olarak açıklandı. Bu illerde metrekareye 75 kg kadar yağış düşeceği tahmin edildi. Vatandaşların bu yağışlara karşı hazırlıklı olmaları istendi.

Yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde sis meydana gelecek. Buna bağlı olarak buzlanma ve don olayları da gerçekleşecek. Özellikle sürücülerin araç kullanırken gizli buzlanma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilecekleri bildirildi.

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞMEYECEK

Ülke genelinde hava sıcaklıklarında önemli bir düşüş beklenmiyor. Mevsim normallerinin üzerinde olan sıcaklıklar devam edecek. Yakın bir zamanda sıcaklıkların mevsim normallerinin altına düşmesine yönelik bir tahminde bulunulmadı.

isbilgisi.com