Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan bilgilendirmeye göre Türkiye'de sağanak yağışların bazı bölgelerde etkili olacağı bildirildi. Bu konuda hem vatandaşlar hem de yetkililer uyarıldı.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI!

Meteoroloji'nin yaptığı açıklamaya göre Marmara'nın doğusu, Ege kıyıları ve Akdeniz'in batı kesiminde sağanak yağışlar bugün ve yarın etkili olacaklar. Diğer bölgelerde ise parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak.

İL İL ALARM VERİLDİ!

Detaylı bilgilendirme yapan Meteoroloji, Çanakkale ve Muğla kıyılarında yerel ve kuvvetli sağanak yağış beklendiğini bildirdi. İstanbul, Balıkesir, Düzce, İzmir için de yer yer sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Günün erken saatleri ile gece saatlerinde yurdun tamamında buzlanma ve don olaylarının meydana gelebileceği de açıklandı. Bu konu özellikle trafikte gizli buzlanmaya dikkat edilmesi gerektiği bildirildi.

HAVA SICAKLIKLARI DEĞİŞMEYECEK

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişim beklenmezken sıcaklıkların mevsim normallerinde devam edeceği açıklandı. Marmara ve Ege'de ise denizlerde kuvvetli fırtınanın zaman zaman hakim olacağı açıklandı.

isbilgisi.com