Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapılarak 12 il için sarı alarm verildi. Türkiye'nin hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji, ülkenin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu olacağını ilan etti.

SAĞANAK YAĞMUR ETKİLİ OLACAK

Marmara'nın batısının, Kıyı Ege'nin, Antalya'nın ve Burdur'un sağanak yağmur etkisi altında kalacağını açıklayan Meteoroloji diğer yerlerde havanın az bulutlu ve yağışsız olacağını bildirdi. Ayrıca iç ve doğu kesimlerde ise don ve buzlanma olabileceği Meteoroloji'nin son hava durumu raporunda yazıldı.

KUVVETLİ FIRTINA!

Marmara ve Ege Bölgesi için kuvvetli rüzgar uyarısı yapan Meteoroloji detayları paylaşarak vatandaşlardan tedbirli olmalarını istedi. Marmara genelinde ve Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli ve kısa süreli fırtına esecek. Bu fırtına neticesinde soba ve baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksama gibi olayların meydana gelebileceği bildirildi.

13 İLE SARI ALARM VERİLDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yarın için 13 ile sarı uyarı verildi. Buna göre Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, Yalova, Tekirdağ, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Manisa ve Sakarya'da kuvvetli rüzgarlar etkili olaca.

isbilgisi.com