Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir haftalık hava durumu tahminlerini açıkladı. Yapılan bilgilendirmeye göre bir hafta boyunca parçalı ve bulutlu bir hava etkin olacak. Yurdun büyük kısmında yağış beklenmezken Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde yağışlar meydana gelecek. Yağışların bölge bölge sağanak yağmur ve yoğun kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre bugün Trakya ve Marmara'da çok bulutlu bir hava etkin olacak. Karadeniz kıyılarında ise yer yer yerel yağmurlar meydana gelecek. İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güney kesimlerinde de yağmur yağışı olacak. Ayrıca Ardahan ve Kars'ta da karla karışık yağmur ve kar yağışı olacak. Yurdun diğer kısımlarındaysa hava parçalı bulutlu olacak.

YOĞUN KAR YAĞIŞI ESİR ALACAK

Bu hafta Salı gününden itibaren ise yağışlar daha az bölgede toplanacak ve şiddetlenecek. Karadeniz kıyıları Salı ve Çarşamba günleri şiddetli sağanak yağış ile karşılaşacak. Aynı günlerde ise kar Doğu Anadolu'yu esir alacak. Bölgenin tamamında yoğun kar yağışı meydana gelecek. Perşembe günü ise tüm yağışlar yurdu terkedecek.

Doğu Anadolu'da yaşanacak yoğun kar yapğışı nedeniyle vatandaşlar ve yetkililer tedbirli olmaları için uyarıldılar. Ayrıca Karadeniz'deki şiddetli sağanak yağışlarının ani su baskını ve sel felaketlerine neden olabilecekleri bildirildi.

isbilgisi.com