Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni yılın ilk gününün hava durumu değerlendirmesini kamuoyuna açıkladı. Türkiye'nin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu olacağını duyuran Meteoroloji ülke genelinde yer yer şiddetli sağanak yağmur görüleceğini açıkladı.

METEOROLOJİ'DEN 8 İLDE SARI ALARM!

Ege kıyılarında meydana gelecekgök gürültülü sağanak yağışların zaman zaman hayatı olumsuz etkileyebileceğini açıklayan Meteoroloji Muğla, İzmir, Çanakkale, Aydın ve Balıkesir için sarı alarm verdi. Ayrıca sağanak yağışların Antalya, Düzce ve Zonguldak'ta da etkili olacağı bildirildi.

Gece ve sabah saatleri için tüm yurda uyarıda bulunan Meteoroloji, pus ve sis hadiselerinin meydana gelebileceğini açıkladı. Ayrıca buzlanma ve don olaylarının da gerçekleşmesine dair bir beklenti olduğunu duyurdu.

SICAKLIKLAR DEĞİŞMEYECEK!

Meteoroloji'nin 1 Ocak 2021 Cuma gününün hava durumu tahminine göre sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacak. Ülke genelinde mevsim normallerinde devam eden sıcaklıklar aynı şekilde sürecek.

SARI ALARM NEDİR?

Meteoroloji tarafından zaman zaman verilen sarı alarmın anlamı merak ediliyor. Meteoroloji'nin terminolojisine göre sarı alarm potansiyel tehlikeli bir hava durumu anlamına gelmektedir. Tahmin edilen metetorolojik olayda olağandışı bir durum yoktur. Ancak meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetlere dikkat edilmesi gerekir.

isbilgisi.com