Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamaya göre hava durumu tahminlerine yönelik bir açıklama yapıldı. Yapılan bilgilendirmeye göre bu kış mevsiminde yoğun kar yağışı bu hafta ilk olarak Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini gösterecek. Özelliikle Kars ve Ardahan çevrelerinde baskın bir kar yağışı meydana gelecek ve bu yağışlar Perşembe günün ekadar devam edecek.

ŞİDDETLİ SAĞANAK YAĞMUR

Türkiye genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu hava bazı bölgelerde yağışa neden olacak. Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ve doğusu, Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Kocaeli, Sakarya ve Antalya'da şiddetli sağanak yağmurlar meydana gelecek. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların sel ve ani su baskınlarına karşı dikkatli olmaları istendi.

Hava sıcaklıklarında bir miktar düşüşün meydana geleceğini bildiren Meteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle iç bölgelerde sıcaklıkların mevsim normallerinin altına ineceğini bildirdi. Bir süredir sıcaklıklar yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyrediyordu.

BUZLANMA VE DON UYARISI!

Öte yandan Meteoroloji'den buzlanma ve don uyarısı geldi. Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Akdeniz'in yüksek kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'nun tamamında sabahın erken saatleri ile gecebib geç saatlerinde buzlanma ve don riski bulunduğu bildirildi.

isbilgisi.com